Xiaomi Foldable

Víme, kdy Xiaomi představí skládací Mi Mix 4 s tekutou čočkou fotoaparátu

  • Fanoušci Xiaomi zbystřete! Firma připravuje zásadní tiskovku pro první polovinu roku
  • Už 29. března ukáže přelomový model z úspěšné řady Mi Mix

Na novinky konec bohatého měsíce března bude patřit Xiaomi, které si pro nás připravilo představení hned několika dosud utajovaných produktů. Dva z nich by přitom měly být přelomové: jeden nabídne největší fotočip ve smartphonech, druhý pak jako první na světě dostane tekutou čočku fotoaparátu.


Psali jsme: Xiaomi už vychytalo mouchy. Skládací Mi Mix je skoro připraven


První skládačka Xiaomi

Modely z řady Mi Mix jsou jakýmsi inkubátorem Xiaomi, která na nich zkouší, co dokáže technologicky vyrobit. A ze zaběhlého trendu značka neuhne ani letos. Už 29. března představí skládací Mi Mix 4. Rozkládat se bude jako kniha, čili jako Galaxy Z Fold 2 nebo Mate X2, ale jeho největší specialitou bude tekutá čočka fotoaparátu.

Ta, jak popisuje CEO společnosti Lei Jun, má fungovat podobně jako lidské oko. Ostření bude bleskurychlé a díky tekuté čočce jeden fotoaparát zároveň poslouží třeba i jako makro snímač nebo teleobjektiv. Máme se tedy rozhodně na co těšit. Naštěstí se nemusíme dlouho „trápit“ a vše se dozvíme už za pár dní.

Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11 Ultra, ilustrační foto

Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra

Dalšími novinkami bude duo smartphonů klasického střihu Mi 11 Ultra a Mi 11 Pro. Nečekejte nic jiného než prvotřídní výbavu, ale Ultra by přece jenom měla mít trochu navrch. Na zadní straně dostane nový snímač Samsung ISOCELL GN2 s rozlišením 108 megapixelů. Fotoaparát by měl nabídnout 120násobné hybridní přiblížení, výkon zajistí procesor Qualcomm Snapdragon 888 a baterie má mít kapacitu 5 000 mAh. Velikou radost udělá i 65 W kabelové nabíjení, operační systém Android 11 či prostředí MIUI 12.5.

Náramek i nový notebook

Tisková konference Xiaomi by měla odhalit i chytrý náramek Mi Band 6. Nabídnout má integraci GPS, AMOLED displej a množství zdravotních funkcí včetně měření tepu či hladiny kyslíku v krvi. Zprávy zahraničních médií spekulují také o příchodu nového notebooku Xiaomi, byť v jeho případě zatím neunikly žádné informace.

Total
1
Shares