Sony

Víme, kdy bude představen PlayStation 6. Sony muselo s pravdou ven, tajnou informaci chtěl soud

  • Blíží se představení nového PlayStationu 6
  • Ale moc se netěšte, ještě se „párkrát“ vyspíte

Přestože se PlayStation 5 na trhu ještě moc neohřál, společnost Sony již podle všeho plánuje vydání nové generace své populární konzole. S informací přišli zahraniční insideři, kteří se dostali k internímu dokumentu.


Nepřehlédněte: Za luxusní Xiaomi nechtějí majlant, i když mu na záda přilepili archeologický poklad. Jak se vám líbí?


Těšíte se na nový PlayStation 6?

PlayStation 5 (PS5) je herní konzole deváté generace od japonské společnosti Sony. Zahájení prodeje proběhlo v listopadu 2020, ale kvůli pandemii stále dochází ke spoždění dodávek.

Celkové prodeje za dva roky přesáhly 25 milionů kusů. Někdo hovoří o zklamání, zatímco jiní tvrdí, že vzhledem k nedostatku součástek jsou výsledky ještě zlaté. Mnozí přesto už nyní začínají spekulovat o možném nástupci – PS6.

Podle dokumentu společnosti Sony se nové konzole dočkáme někdy kolem roku 2027. Současný PS5 má tedy před sebou ještě minimálně pět let, než bude nahrazen.

PS5
Zdroj: se souhlasem Sony

Sony se obává, že Microsoft zneužije situaci

K důležitému dokumentu se insideři dostali v rámci vyšetřování britského Úřadu pro hospodářskou soutěž, který se zabýval akvizicí herního studia Activision Blizzard společností Microsoft za 68 miliard dolarů, proti které se Sony důrazně postavilo.

Sony se domnívá, že dohoda poškodí hospodářskou soutěž, profesionální hráče i běžné uživatele. V dokumentu se hovoří o významu série Call of Duty pro trh s konzolemi a krátce je zmiňována i nové generace konzole. Japonský výrobce tvrdí, že v době, kdy bude připraven uvést na trh nástupce PS5, ztratí přístup k licenci Call of Duty a dalším hrám Activisionu.

Připomeňme, že Call of Duty je slavná série stříleček z pohledu první osoby, které vydává právě Activision. Sony se obává, že pokud k obchodu dojde, Microsoft využije situaci a nové díly Call of Duty přinese exkluzivně na své konzole řady Xbox One.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Sony, zdroj: GizChina

Total
0
Shares