Agresivní hráč střílečky PUBG zavraždil svou rodinu

Videohry hraje téměř každý druhý Čech, ukázal průzkum

  • Videohry jsou v Česku na vzestupu, trh má hodnotu několika miliard korun
  • Podle statistiky prodejů hrajeme nejraději adventury a střílečky
  • Rostoucí popularitě se těší také odvětví profesionálního gamingu

Ve střední a východní Evropě je tuzemský trh s počítačovými hrami třetí největší. Za loňský rok ostatně dosáhl obratu přes 4,1 miliard korun. Každý druhý Čech (ve věku mezi 6 až 64 lety) hraje ve svém volném čase hry na počítači nebo jiném zařízení. Z dat online tržiště G2A dále vyplývá, že v Česku jsou populární především dobrodružné hry a střílečky.


Psali jsme: Mobilní hra Battlefield vyjde v roce 2022


Co Češi nejraději hrají?

Češi si podle statistiky prodejů nejraději zahrají adventury (32 %), akční hry a střílečky (15 %), anebo simulace (14 %). Mezi nejčastější zákazníky patří mladí hráči ve věku 18 až 34 let, pozadu ale nezůstávají ani generace 35 až 54 let.

Za poslední čtyři měsíce se počet zákazníků v této kategorii zdvojnásobil. Podle dalšího průzkumu, který má na svědomí organizace ISFE, až 51 % populace mezi 6 až 64 lety hraje videohry, za přinejmenším příležitostného hráče se tak počítá vlastně každý druhý Čech.

Fenomén E-sport na vzestupu

Rostoucí popularitě se těší také odvětví profesionálního gamingu – elektronický sport. S pojmem samotným se podle průzkumů v Česku setkalo přes 37 % populace. Alespoň jednou týdně sleduje E-sport až 14 % Čechů.

Průzkumy navíc ukazují, že během pandemie se popularita hraní počítačových her a sledování E-sportu ještě zvýšila. Až 27 % Čechů například uvedlo, že začali sledovat e-sport častěji s příchodem karanténních opatření

Zdroj náhledové fotografie: Alex Haney / Unsplash

Total
0
Shares