Cestovatel časem

Video z Olympiády nedá lidem spát: Je to cestovatel v čase? Podívejte se na tento detailní záběr

  • Další cestovatel z budoucnosti?
  • Video z OH v Pekingu prý odhalilo záhadu

Příznivci konspiračních teorií tvrdí, že na videu ze zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Pekingu, které se uskutečnily v roce 2008, má jeden z účinkujících v uších bezdrátová sluchátka AirPods. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby tato sluchátka nebyla uvedena až o 8 let pozdě, v roce 2016.


Nepřehlédněte: Čínské vesmírné plavidlo umístilo na oběžnou dráhu šest neznámých objektů. Některé z nich mezi sebou komunikují


Cestovatel v čase?

Na videu, které koluje na sociální síti TikTok, je vidět jeden z účinkujících na hrách v Pekingu. Zvláštní na něm je, že má v uchu bílý plastový předmět, který připomíná sluchátka Apple AirPods. „Neobvyklé tvrzení o cestování v čase vychází ze skutečnosti, že sluchátka AirPods byla uvedena na trh až v roce 2016, tedy celých osm let po hrách,“ píše britský server The Sun.

Uživatel TikToku s přezdívkou yessirbrother ve svém videu říká, že si užíval zahajovací ceremoniál v Pekingu, dokud neobjevil něco, co považuje za pozoruhodný objev. „Myslím, že jsem našel skutečného cestovatele časem. Olympijské hry v Pekingu v roce 2008 – tenhle chlapík má AirPody!“ říká a na obrazovku dává titulek CHINA, EXPLAIN IT! (Číno, vysvětli to!).

Drží v ruce skládací telefon?

Není to jediný případ, kdy si fanoušci spojují významnou sportovní událost s cestováním v čase. Někteří tvrdí, že na ikonické fotografii z oslav finále mistrovství světa ve fotbale v roce 1962 je muž z budoucnosti.

Fotografie ukazuje kapitána Brazílie Mauro Ramose, jak v Chile triumfálně zvedá trofej poté, co jeho tým v rozhodujícím zápase porazil Čechoslováky. Když se na fotku podíváte, můžete v hloučku reportérů a fotografů, kteří fotbalistu obklopují, skutečně spatřit člověka, který má v roce něco, co vypadá jako vyklápěcí telefon.

Podle deníku The Mirror se zdá, že vítězný Brazilec na snímku hledí přímo do „smartphonu“, což mezi příznivci konspiračních teorií vyvolává mírné mrazení po celém těle. Smartphony véčkové konstrukce byly totiž vynalezeny až v roce 1996, kdy Motorola vydala model StarTAC.

Zdroj náhledové fotografie: Olympic Games / Official Channel, zdroj: The Sun

Total
0
Shares