iPhone 14

Video: Displej iPhonu 14 nikdy nezhasne! Takto nová geniální funkce vypadá

  • Nový iPhone 14 se naučí nepřetržitě zobrazovat čas a další údaje
  • Funkce Always-On si přitom nevezme skoro žádnou energii

Přestože do premiéry nové generace iPhonů zbývají ještě dva měsíce, objevují se další a další úniky chystaných funkcí. Teď se můžeme poprvé konečně podívat na to, jak u nových jablečných mobilů bude fungovat neustále zapnutý displej v úsporném režimu, tzv. Always-On.


Nepřehlédněte: K Zemi se řítí vysloužilá čínská raketa. Nikdo neví, kdy a kam dopadne. NASA zuří


Funkce Always-On pro nový iPhone

Americký Apple si s uváděním nových funkcí dává na čas. Nikam nespěchá, vždy počká, až s něčím novým přijdou producenti telefonů s Androidem, v laboratořích mezitím funkci testuje, vylepšuje a pak počká na vhodnou chvíli, aby ji zahrnul do svého operačního systému iOS.

Ačkoli je funkce neustále zapnutého displeje (Always-On) pro zobrazení notifikací, času a dalších upozornění pro uživatele Androidu známá roky, majitelé iPhonů se s ní setkají až letos. Apple byl v tomto směru možná až zbytečně konzervativní a nabízel ji zatím pouze u chytrých hodinek Watch, což se naštěstí brzy změní.

Jen pro modely se speciálním displejem

Vše bude přitom fungovat právě jako u Apple Watch. To znamená to, že iPhone bude ukazovat čas, i když se na něj zrovna nedíváte. Nebudete tak muset brát ho ze stolu, aby se displej naplno rozsvítil a vy jste zjistili, kolik je třeba hodin. Jakmile ale telefon vezmete do ruky, zobrazí se detailnější údaje a zvýší se jas i obnovovací frekvence obrazovky.

Je však třeba poznamenat, že to také znamená, že nová funkce bude s největší pravděpodobností vyhrazena jen pro špičkové modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max s novou obrazovkou LTPO, která bude umět snížit obnovování až na pouhý 1 Hz. Zapnutá funkce Always-On tak prakticky nebude z baterie telefonů spotřebovávat žádnou energii navíc.

K odhalení iPhonů řady 14 dojde na tiskové konferenci v září. V den, kdy se uskuteční keynote, bude vydán i nový operační systém iOS 16.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Realmicentral

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Mám to chápat tak, že když bude displej trvale svítit, byť s frekvencí 1Hz, tak to nepotřebuje skoro žádnou energii? Že by v Applu vynalezli prepetuum mobile?

    1. ….ano…a ještě před tím vynalezli Always-on.

Comments are closed.