Chytrý telefon Xiaomi

Více než 80 % Čechů pravidelně ztrácí osobní věci. Pomůže SmartTag

  • Každá ztráta je nepříjemná, a ke všemu může vyjít i draho. 
  • Osobní věci ztrácí pravidelně přes 80 % Čechů
  • Mezi kuriózními ztrátami jsou manželky, auta, protézy, i povolení k pálení slivovice

Během roku ztratí víc než polovina Čechů v průměru do dvou věcí, dalších 20 % pozbude každoročně až 10 předmětů. Přes 60 % ztraceného se pohybuje v řádu stovek až tisíců korun. Vyplývá to z průzkumu společnosti Samsung na vzorku 1 100 lidí starších 15 let.


Psali jsme: Recenze Samsung Galaxy A52: nový král střední třídy


O jaké předměty Češi nejčastěji přicházejí?

Nejčastěji Češi ztrácejí části oděvu, jako jsou šály, rukavice, čepice, nebo dokonce bundy (58,2 %). Na druhém místě se umístily deštník (26,7 %) a klíče (26 %) následované telefonem (11,9 %) a peněženkou (9,5 %). Češi často ztrácejí také brýle nebo sluchátka, ale třeba i důležité dokumenty.

„V některých případech lidi netrápí ani čas či peníze, ale emocionální vazba ke ztracenému objektu, jako v případě ztracených domácích mazlíčků,“ komentuje průzkum Tomáš Balík, ředitel mobilní divize českého a slovenského Samsungu.

Více než 80 % Čechů pravidelně ztrácí osobní věci
Více než 80 % Čechů pravidelně ztrácí osobní věci | foto: průzkum Samsung

Finanční škoda i v řádu desetitisíců

Ročně přijde téměř polovina Čechů (48,1 %) v důsledku ztráty různých předmětů o stovky korun. Škoda se ale může vyšplhat až na desítky tisíc (15,4 % Čechů), pokud se jedná o drahé brýle nebo i mobilní telefon. Průzkum neukázal zásadní rozdíly mezi pohlavími, ženy a muži jsou na tom tedy stejně.

Kontaktní čočky, vysvědčení i dítě

Pokud jde o cennosti, lidé ztrácejí hodnotné mince nebo rovnou samotné peníze. Objevovaly se také časté odpovědi v oblasti dokumentů – klasická je ztráta občanského či řidičského průkazu, ale také vysvědčení, ztratilo se i povolení k pálení slivovice. Při cestování pak Češi ztrácejí zavazadla, ale i rodinné příslušníky, ať už je to dítě nebo manželka. Do současné doby neodmyslitelně zapadá i častá ztráta roušky.

Chytrý geolokátor SmartTag

Ztrátě důležité věci může zabránit používání chytrých přívěsků Galaxy SmartTag a Galaxy SmartTag+. Oba mají kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, je tedy jednoduché připnout je na věci různých velikostí od klíčů přes peněženku až po kabelku či jízdní kolo.

Novější SmartTag+ je navíc vybaven technologií UWB (ultra-wideband), která umožní přesnější lokalizaci a také využívá technologii rozšířené reality (AR). Funkce AR Finder přivede uživatele k hledanému předmětu pomocí fotoaparátu a systému rozšířené reality na displeji mobilního telefonu.

Oba přívěsky mají reproduktor a ztracený předmět tak můžete hledat i pomocí zvuku. Samozřejmostí je odolnost dle normy (IP53) a dosah spojení přes Bluetooth až na 120 metrů. Pomocí Galaxy SmartTag a SmartTag+ lze mít přehled i o aktuální poloze dalších členů domácnosti nebo domácích mazlíčků (stačí přívěsek připnout na obojek).

Doporučená cena Galaxy SmartTag je 899 Kč a v případě Galaxy SmartTag+ je 1099 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash

Total
0
Shares