SmartTag+

Samsung Galaxy SmartTag+ umí UWB a rozšířenou realitu

  • Přívěsek lze lokalizovat na velkou vzdálenost
  • Doporučená cena Galaxy SmartTag+ činí 1 099 Kč

Společnost Samsung představila nový chytrý přívěsek Galaxy SmartTag+, který díky podpoře pokročilých technologií včetně rozšířené reality (AR) dokáže uživatele velmi jednoduše přivést ke ztracenému předmětu.

Nový SmartTag+ je chytrý přívěsek, který má zamezit ztrácení věcí. Stejně jako předchůdce ho lze připevnit na libovolný předmět, třeba na batoh, zvíře nebo klíče, a pak je snadno najít pomocí služby SmartThings Find v chytrém mobilu značky Samsung Galaxy.


Psali jsme: Samsung Galaxy S21+ RECENZE: korejský dravec s ultimátní výbavou


K hledání SmartTag+ pomůže rozšířená realita

Oproti původnímu modelu, který se začal prodávat současně s telefony série Galaxy S21, přináší podporu rozšířené reality (AR). Výrobce neopomněl ani podporu Bluetooth Low Energy (BLE)  ultra-wideband (UWB), pro co nejpřesnější lokalizaci až na vzdálenost 120 metrů.

Díky pokročilým technologiím se při hledání ztraceného předmětu na displeji smartphonu zobrazí šipka ve směru, v jakém máte hledat. Když se k věci dostatečně přiblížíte, můžete přívěsek hlasitě prozvonit. Předmět tak bez problémů najdete, i když zapadl pod gauč nebo je pod polštářem.  Zkrátka, když není vidět.

SmartTag+
SmartTag+ | foto: Samsung

Zařízení Galaxy SmartTag+ a SmartTag neslouží jen k lokalizaci ztracených předmětů. Mají i jiné pokročilé funce. Prostřednictvím obou „Tagů“ můžete na dálku např. vypnout lampu na nočním stolku, kterou jste při odchodu z domu nechali omylem rozsvícenou. Stačí si vše nastavit v aplikaci SmartThings a pak, když budete potřebnovat, jen stisknout tlačítko.

Dostupnost a cena

Přívěsek Galaxy SmartTag+ bude v České republice dostupný od 30. dubna v modré a černé barvě. Doporučená cena je 1 099 korun s DPH.

Total
0
Shares