Vědec tvrdí, že vyřešil záhadu bermudského trojúhelníku

Vědec tvrdí, že vyřešil záhadu bermudského trojúhelníku. Důvod zmizení letadel a lodí neuhádnete

  • Lidé připisují mizení lodí a letadel hrůzným tajuplným silám
  • Ale co se v oblasti bermudského trojúhelníku skutečně stalo?

Bermudský trojúhelník je plný tajemství. Více než sedmdesát let lidé připisují mizení lodí a letadel hrůzným tajuplným silám včetně mimozemšťanů nebo pokusům americké armády. Ale co se v oblasti skutečně děje? Jeden australský vědec nyní tvrdí, že celé záhadě přišel na kloub.


Nepřehlédněte: NASA řeší záhadu. Voyager 1 se zbláznil a z mezihvězdného prostoru posílá nesmyslná data


Bermudský trojúhelník nedá záhadologům spát

Bermudský trojúhelník si za několik posledních desetiletí získal takový věhlas, že se jeho jméno stalo prakticky synonymem pro záhadu nebo podivné místo. Oblast je ohraničena Bermudami, Floridou a Portorikem. Má pověst místa, ve kterém se záhadně ztrácejí letadla a lodě.

Australský vědec Karl Kruszelnicki je přesvědčený o tom, že celou záhadu rozlouskl. Podle něj nejsou na vině mimozemšťané ani pokusy armády, ale věří, že obrovské množství zmizení lodí a letadel nelze vysvětlit ničím nadpřirozenějším než pouhou lidskou chybou a špatným počasím. Když se to sejde, je prý neštěstí na světě.

„Podle korporace Lloyd’s of London a americké pobřežní stráže je počet nezvěstných v bermudském trojúhelníku procentuálně stejný jako kdekoli na světě. Je to blízko rovníku, poblíž bohaté části světa – Ameriky, takže je tam i hodně rušno,“ uvedl Kruszelnicki.

Oblast bermudského trojúhelníku se dostala do povědomí veřejnosti ve chvíli, kdy nad oblastí zmizelo pět amerických torpédových bombardérů Grumman TBF Avenger, které 5. prosince 1945 vyrazily z Fort Lauderdale na Floridě na rutinní dvouhodinovou výcvikovou misi nad Atlantikem. Jednalo se o takzvaný let číslo 19.

Všech pět letadel zmizelo. Po lidech i strojích se nenašly ani ty nejmenší stopy. „Později zmizel i hydroplán PBM-Mariner, který byl vyslán na záchranou misi s třinácti lidmi na palubě,“ píše The Mirror.

Zabijácké vlny a magnetická anomálie

Kruszelnicki tvrdí, že ačkoli bombardéry měly zmizet za ideálního počasí, ve skutečnosti nad mořem panovaly úplně jiné podmínky a svědectví dokládají až patnáctimetrové zabijácké vlny. Navíc zmiňuje i nezkušenost poručíka Charlese Taylora, velitele letu 19, který ztratil orientaci nad mořem a odmítl námitky operátora, aby se všichni obrátili a letěli na západ. Špatné fungování kompasů pak podle něj mají na svědomí magnetické anomálie.

Nejvíce oblast bermudského trojúhelníku proslavil film Blízká setkání třetího druhu Stevena Spielberga, který naznačuje, že piloty letky vojenských letounů unesli mimozemšťané. V posledních desetiletích oblast v očích záhadologů trochu ztratila na atraktivitě, protože začali spíše preferovat lokality jako Oblast 51 nebo jezero Anjikuni.

Souhlasíte s názorem Kruszelnickiho, že za záhadou bermudského trojúhelníku nemohou nevysvětlitelné jevy, ale kombinace selhání lidského faktoru a špatného počasí?

Zdroj náhledové fotografie: rauschenberger / Pixabay

Total
0
Shares