Dítě, telefon, iPhone

Věčné dilema rodičů: Vážně dítě potřebuje telefon za desetitisíce?

  • Chytrý telefon má dnes prakticky už každé dítě
  • Jak se ale zachovat, když přijde s tím, že chce iPhone za 30 tisíc?

Je to dilema, kterému čas od času čelí mnoho rodičů – dítě chce nový smartphone, který však stojí nehorázné peníze. Své o tom ví i jedna rodina z Velké Británie, která odmítla koupit 11leté dceři iPhone 15 Pro Max, což vyústilo nakonec v malou rodinnou krizi.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop pokračuje ve své misi. V hlubinách vesmíru našel „továrnu na hvězdy“


V jakém věku má dítě dostat drahý telefon?

Mladá dívka, která několik let používá starší iPhone, si přeje nový 15 Pro Max, protože, jak řekla svému otci – všichni její kamarádi ho mají. Situace se však začala vyostřovat ve chvíli, když jí otec navrhl, že pořídí iPhone 13. „Dcera se na mě naštvala a řekla mi, že jí ničím život a že její nejlepší kamarádka má 15 Pro Max,“ podělil se otec se svým problémem na fóru Reddit, kde jeho příspěvek za pár hodin nasbíral více než 9 500 komentářů.

Stížnost otce začíná takto: „Mám jedenáctiletou dceru. Před dvěma lety jsme jí dali telefon, byl to můj starý iPhone 8. Používá ho hlavně na volání, komunikaci s přáteli a sociální sítě. Nedávno chtěla nový telefon, protože její iPhone je starý a všichni její kamarádi mají nové mobily. Tak jsem si myslel, že iPhone 13 bude dobrá volba, protože nestojí mnoho, má slušnou výdrž a fotoaparát a vypadá stejně jako všechny jiné (moderní) iPhony. Ale ona konkrétně chce iPhone 15 Pro Max, protože prý rozběhá hry v konzolové kvalitě a má 120Hz displej. Už jsem jí řekl, že dostane iPhone 13, ale ona je neoblomná a chce mobil, který stojí dvojnásobek. Upřímně si myslím, že je to vyhazování peněz a tak jsem řekl ne. Dcera se pak na mě naštvala a řekla, že jí ničím život. Moje žena ale zvažuje, že ten telefon nakonec pořídíme…“

Telefon, iPhone
Zdroj: Jenny Ueberberg / Unsplash

Věčné dilema rodičů

Na zprávu nešťastného otce reagovaly tisíce lidí a mnoho z nich se mu snažilo poradit, jak se se vzniklou situací vypořádat.

„Kdo je rodič? Nenech se dcerou z ničeho vinit, iPhone 13 je stále dobrý telefon,“ napsal jeden diskutující. Na to mu však otec odpověděl: „No, stručně řečeno, dal jsem jí přednášku o finanční gramotnosti a o tom, že nepotřebuje nový mobil. Řekla, že mým životním cílem je, aby byla nešťastná.“

„Vaše dcera je ve věku, kdy se srovnává se svými kamarády a určitě nechcete, aby si myslela, že potřebuje všechno, co mají všichni ostatní. Pokud si pro ni můžete dovolit iPhone 15 Pro Max, tak si upřímně myslím, že byste měli zařídit, aby si na něj vydělala a přestala očekávat, že dostane vše, na co si ukáže,“ zněla drsnější odpověď dalšího uživatele. Jiný člověk pak napsal, že jedenáctileté dítě fakt nepotřebuje tak drahý telefon a v podobném duchu se nesly i další odpovědi.

Mezi komentáři na diskuzním fóru Reddit drtivě převládají ty, které otci doporučují, aby nejnovější iPhone nekupoval, ale dceři pořídil starší telefon a zapracoval na tom, aby něco takového v budoucnu už nemusel řešit. To, zda muž z Velké Brianie nakonec ustoupil a koupil dceři nejnovější iPhone, nebo si stal za svým, však není známo.

A jak byste se ve stejné situaci zachovali vy, koupili byste jedenáctiletému dítěti iPhone za desetitisíce, aby nevybočovalalo z kolektivu spolužáků a kamarádů?

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: Daily Mail, Reddit

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ne. Ani tu třináctku. Chceš ten konkrétní telefon? Fajn. Ale našetři si na něj. Dostáváš kapesné, další peníze k narozeninám, nebo Vánocům, šetři. Ať víš, co to obnáší.

Comments are closed.