Smartphone

Ve světě telefonů padl nový rekord. Podíleli jste se na něm i vy

  • Na světě jsou podle organizace GSMA již 4 miliardy uživatelů smartphonů
  • Dalších 600 milionů lidí přistupuje k internetu přes tlačítkový telefon

Organizace GSM Association (GSMA) oznámila nové rekordní číslo uživatelů chytrých telefonů. Podle statistiky z konce roku 2022 má 4,6 miliardy lidí po celém světě na svém telefonu přístup k internetu.

Víc jak polovina světa má telefon

Ve světě mobilních telefonů byl tak pokořen nový rekord, protože 4,6 miliardy lidí se přes svůj mobil přihlašuje k internetu. Z toho údajně celé 4 miliardy lidí (a pár drobných k tomu) používá pro přístup k internetu vyloženě smartphone, tedy chytrý telefon některého z velkých výrobců.


Nepřehlédněte: Planeta Země se otáčí čím dál rychleji a vědci netuší proč. Poběží čas jinak než doposud?


Zbytek, tedy asi 600 milionů lidí, k tomuto účelu využívá tlačítkový telefon. I když tlačítkový telefon s přístupem k internetu je de facto také smartphone.

Podle serveru Worldometer bylo v polovině letošního roku na planetě Zemi 8,045 miliardy obyvatel. Již více než polovina (zhruba 54 %) z nich tedy má přístup k internetu, a to rovnou přes smartphone, respektive mobil.

95 % světa je pokryto signálem

Dobrou zprávou je také fakt, že 95 % obydlených částí naší planety je pokryto mobilním signálem a internetem.

Studie však ukazuje i opačnou statistiku: zhruba 38 % lidí na Zemi nevlastní smartphone, přestože v jejich regionu je přístup k mobilní síti a k mobilnímu internetu. Největší nedostatek internetu je prý v jižní Asii a subsaharské Africe.

Neméně zajímavá statistika hovoří o tom, že až 23 % lidí věkově kolem 18. roku života nepoužívá mobilní internet, přestože se nachází v oblasti, která je mobilní datovou sítí pokryta.

V Česku se pokrytí mobilní sítí blíží 100 %, kdežto pokrytí 4G mobilním internetem je zhruba 90%. 5G sítí všichni tři velcí operátoři – O2, Vodafone a T-Mobile – pokrývají vlastně všechna velká města, větší část republiky však stále nemá 5G internet.

Zdroj náhledové fotografie: Rodion Kutsaiev / Unsplash, zdroj: GSMA

Total
0
Shares