Počítač, uživatel, internet

Vaše historie vyhledávání na internetu existuje, i když ji smažete. Poradíme, jak ji odstraníte už navždy

  • I když historii smažete, data jsou stále na Googlu
  • Poradíme, jak ji odstraníte už navždy

Každý občas potřebuje z preventivních důvodů vymazat historii svého vyhledávání na internetu, ale věděli jste, že i když tak učiníte, ve skutečnosti se nevymaže? Naštěstí existuje způsob, jak to napravit.


Nepřehlédněte:NASA se dme pýchou. Marsovský vrtulníček Ingenuity vyfotil robota Perseverance, jak spí na písečné duně


I když historii smažete, data jsou stále na Googlu

Pokud jste pro někoho blízkého hledali dárek k narozeninám nebo něco, o čem prostě nechcete, aby ostatní věděli, pak byste měli o tomto jednoduchém triku rozhodně vědět.

Když začnete na svém chytrém telefonu nebo počítači svištět po internetu, americký technologický gigant Google tato data převezme a uloží je do vašeho účtu. Cílem tohoto počínání je zlepšit budoucí výsledky vyhledávání a více vám je přizpůsobit na míru.

„Když vyhledáváte se zapnutou aktivitou webu a aplikací, Google ukládá aktivity, jako je historie vyhledávání, do vašeho účtu,“ potvrdila technologická společnost. „Vaši uloženou aktivitu používáme ve všech službách, abychom vám mohli poskytovat personalizovanější zážitky, například doporučení aplikací a obsahu.“

Ačkoli se může jednat o užitečnou funkci, také to znamená, že v telefonech a počítačích je stále uloženo obrovské množství vašich dat. Kdo nechce, aby se jeho digitální stopa dostala do nepovolaných rukou, měl by učinit následující kroky.

Počítač, malware, Windows
Zdroj: Elisa Ventur / Unsplash

Chcete-li se ujistit, že je veškerá historie vyhledávání nadobro odstraněna, jednoduše spusťte aplikaci Google ve svém smartphonu a klepněte na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu obrazovky. Poté se zobrazí nabídka Historie vyhledávání. Klepněte na ni a zobrazí se celý seznam posledních aktivit. Ten pak můžete procházet, takže uvidíte všechna svá vyhledávání na webu.

V této nabídce můžete jednoduše klepnutím na křížek odstranit konkrétní výsledek. Pokud se vám to zdá příliš složité, je zde také možnost odstranit vše nebo jednoduše zvolit vlastní rozsah dat. Jakmile to provedete, webové stránky z vaší historie nadobro zmizí.

Samozřejmě existují i další způsoby, jak udržet vyhledávání na webu v tajnosti, včetně zapnutí režimu „Inkognito“. Po aktivaci této možností nebude internetový prohlížeč zaznamenávat nic z toho, co na webu navštívíte.

Jak zapnout režim Inkognito v prohlížeči Chrome

  • Spusťte prohlížeč Chrome.
  • V pravém horním rohu klikněte na tři tečky a poté na Nové anonymní okno (Nová anonymní karty v případě PC).

Jak zapnout anonymní režim v prohlížeči Safari

  • V aplikaci Safari na Macu zvolte nahoře Soubor a klikněte na Nové anonymní okno.

Zapnutí anonymního prohlížení na iPhonu

  • Otevřete Safari na iPhonu.
  • Podržte prst na tlačítku Panely
  • Klepněte na Anonymní a Hotovo.

Zdroj náhledové fotografie: tirachardz / Freepik, zdroj: Mirror

Total
0
Shares