WhatsApp

Varování před novým podvodem na WhatsAppu: nevolejte na neznámá čísla, jinak přijdete o účet

  • Nenechte se zlákat telefonátem. Je to podfuk
  • Jakmile na nadiktované číslo zavoláte, hacker vám ukradne účet

Oblíbená komunikační aplikace WhatsApp obsahuje zásadní bezpečnostní slabinu. Kvůli ní mohou hackeři ukrást vás účet a nic s tím neuděláte. Nepomůže ani dvoufázové ověření, naopak právě to zásadním způsobem přispěje k nemožnosti používat nadále svůj účet.


Nepřehlédněte: Odborníci bijí na poplach: V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger


WhatsApp zneužívají hackeři

O bezpečnostní slabině, kvůli níž může prakticky kterýkoli z uživatelů WhatsAppu přijít o přístup ke svému účtu, informoval zakladatel bezpečnostní společnosti CloudSEk Rahul Sasi. Podvodníci na to jdou chytře. Zavolají vám a představí se jako zástupci nějaké firmy nebo organizace. Později během hovoru vás přesvědčí, že musíte zavolat na číslo, které vám nadiktují (nebo pošlou).

Jakmile však na číslo zavoláte, dochází k přesměrování hovoru na telefon hackerů a odhlášení z vašeho účtu. „Hra je pak u konce a kontrola nad účtem je zcela přenechána kyberzločinci,“ tvrdí Sasi. Díky přesměrování hacker odcizený WhatsApp účet snadno zaregistruje na svůj vlastní smartphone a převezme nad ním plnou kontrolu.

Nikam nevolejte

Experti z CloudSEk tvrdí, že ačkoli byl tento trik zaznamenán převážně v Indii, na pozoru by se měli mít uživatelé i v dalších částech světa. To představuje poměrně zásadní riziko pro více než dvě miliardy uživatelů WhatsAppu. A protože trik funguje globálně, teoreticky jsou v ohrožení i Češi a Slováci.

Naše doporučení tak zní následovně: Pokud vám někdo zavolá a bude vás nutit do toho, abyste někam zavolali, okamžitě ho odpálkujte, hovor ukončete a číslo, ze kterého vám dotyčný volal, zablokujte. V opačném případě přijdete o účet, a to jistě nechcete.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Já tam ani volat nemůžu bo mam jen 6kč kreditu hehehe

Comments are closed.