Počítač, malware, Windows

V žádném případě nestahujte novou aktualizaci pro Windows 11. Počítač zpomalí tak, že je nepoužitelný

 • Aktualizace pro Windows 11 způsobuje problémy
 • Uživatelé hlásí, že jejich počítače výrazně zpomalily

Na poslední aktualizaci operačního systému Windows 11 pracovali programátoři Microsoftu několik dlouhých týdnů. Zcela vyladit software se jim ale evidentně nepodařilo. Lidé totiž hlásí po jeho instalaci problémy. Konkrétně si všímají výrazného zpomalení svého počítače.


Nepřehlédněte: NASA vyfotila gigantické sluneční tornádo. Je vysoké jako 14 Zemí a do vesmíru vrhá plazmový mrak


Microsoft zpackal aktualizaci pro Windows 11

Společnost Microsoft minulý týden vydala celou řadu oprav pro svůj operační systém Window 11. Jen pár dní poté však diskuzní fóra začaly zaplavovat příspěvky nespokojených uživatelů, podle kterých tento update (Moment 2) drasticky zpomaluje počítač.

Nahněvaní uživatelé tvrdí, že po instalaci aktualizace došlo k extrémnímu zpomalení solid-state disku (SSD) i samotného procesu spouštění Windows.

Například uživatel s přezdívkou mesp21 uvádí, že výkon jeho úložiště klesl z nominálních 7 000 MB/s na 3 000 MB/s, což je pokles o více než polovinu. Po downgradu na starší verzi Windows problém s přenosovými rychlostmi údajně zmizel.

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Počítače zpomalily

„Rychlosti čtení a zápisu mého SSD se výrazně snížily. Snížily se ze 7 000 MB/s na 3 000 MB/s, někdy na 1 000. Aktualizaci jsem odinstaloval a rychlost opět dosahuje 7 000 MB/s,“ píše mesp21 s tím, že používá notebook Legion 5 (2021).

Podobně problémy mají i další uživatelé. Například muž vystupující pod přezdívkou sebascq uvádí: „Ahoj lidi! Tak jsem aktualizoval svůj notebook a všiml jsem si, že se doba spouštění hodně prodloužila, z přibližně 14 sekund se zvýšila na 31 sekund, což je divné.“

Pokud se se zpomalením svého počítače také potýkáte, aktualizaci odinstalujte. Uživatelům, kteří neumí nebo nechtějí update odinstalovat, nezbývá než čekat. Americký softwarový gigant již zřejmě pracuje na opravě, která by měla celý problém vyřešit. Nikdo ale zatím netuší, kdy nový opravny balík vydá.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: Neowin

Total
0
Shares
12 komentářů
 1. No a taky když to někdo napíše mohl by napsat konkrétně o kterou aktualizaci se jedná .Jimak to vypadá na výmysl autora tohoto článku jelikož nemá ani odkaz.

   1. Mohl by jsem te poprosit a napsat o kterou aktualizaci se jedna? Mam to prectene 2x a nevidim kod aktualizace.

 2. Vrátil jsem se zpátky k Linuxu, protože jsem Windows už nepotřeboval k práci (požadavek ve smlouvě). Musím říci, že Linux, konkrétně Ubuntu za ty 4 roky, kdy jsem ho nepoužíval, maturoval. Jediná věc, která mi skutečně vadí je, že nemám správný driver na svůj typ klávesnice, takže některé znaky, jako například ů, ú a některá velká písmena s háčky, se nedají napsat přímo, ale jak je vidět i z textu, dá se to celkem snadno obejít. Všechno ostatní mi funguje, až jsem byl překvapený. Některé věci jsou řešené lépe než ve Windows 10.

 3. Nedelal bych z toho humbul delam sitoveho a systemoveho administratora a pouzivame standartne wsus a gp … popsane problemi resim v podstate jenom na siukromich skladackach, kde maji “standartni” uzivatele ucet admina, je potreba si uvedomit ze os windows proste musi fungovat na uplne vsech moznych konfiguracich pc a neni realne mozne v jeho velikosti vyhovet vsem moznym i nemoznim hw konfiguracim !

 4. Zajímavé, jak se pod každým mrkvosoft článkem, zjeví nějaký linuxový věrozvěst a snaž se všechny přesvědčit, jak je to super a jak od té chvíle nemá už snad ani žádné problémy v osobním životě, natož s programem. 😃

  1. Na tom není nic neobvyklého. Dost linuxáků spravuje nějakou tu heterogenní síť, takže se zajímají o všechny možné operační systémy a to včetně jejich nedostatků. Ti nevyzrálejší mají potřebu sdělovat světu v čem jedou, je to něco podobného, jako nakousnuté jablko na automobilech.

 5. Já osobně mám jiný problém z poslední aktualizací a to ten že se mi snažil načítat do paměti určené pouze pro čtení a díky tomu byl systém nepoužitelný vždy po pár minutách modrá smrt uninstal aktualizace a vše běží v pohodě jak má

 6. Koupil jsem nový pc, s win 11, přiinstalaci to chtělo 3 aktualizace, bylo provedeno. Při spuštění to najíždělo cca nad 45 vteřin, takové pomalé. včera (23.3.) jsem odinstaloval 3 nabízené odinstalace. Potvrzují, win 11 za 12 vteřin. A doporučuji.

 7. No nevím, mám aktualizováno a žádný problém nenastal. To si tak nějaký BFU něco nastavuje tak dlouho, až mu systém přestane šlapat a potom je to samozřejmě vina Windows. A samozřejmě se najde linuxák, který sice ve svém milovaném operačním systému nemůže pořádně psát s českou diakritikou, ale stejně je to ten nejlepší systém a fuj Wokna… 😀 😀

 8. Mám zřejmě štěstí Windows 11 se mi nezpomalil. Jede pořád stejně rychle.

Comments are closed.