Robot Throwflame Thermonator s plamenometem

V USA prodávají robotického psa s plamenometem. Ochrání rodinu a majetek před zloději

  • Americká firma prodává robotického psa vrhajícího oheň
  • V minulosti proslula plamenometným dronem nebo ručními zbraněmi

Poučka ze sci-fi filmů radí, že roboty je dobré mít na své straně. Nikdy nevíte, kdy dojde ke vzpouře strojů a vy budete první na pranýři. A jestli je nějaký robot, kterého v případě rebelie nechcete potkat, je to robotický pes s plamenometem na hřbetě.


Nepřehlédněte: Robotická „vážka“ NASA se vydá na Titan. Zkoumat bude první mimozemskou řeku


Robot s plamenometem

Přestože úvod je koncipován v lehce komediálním tónu, poslední zmínka a robotu s vrhačem plamenů je skutečná. Jmenuje se Thermonator a vyrábí jej společnost Throwflame z Clevelandu v Ohiu.

Jak je dle názvu jasné, americká společnost se specializuje na vývoj a prodej plamenometných zbraní. V nabídce mají aktuálně trio ručních plamenometů, cenově od 16 do 90 tisíc korun. Nevyhýbají se však ani robotickým řešením.

Již před časem firma představila oheň plivajícího drona jménem TF-19 Wasp. Úplnou novinkou pak je robotický pes vybavený malým příručním ARC plamenometem. Ten nabízí dostřel až 9 metrů a výdrž v akci zhruba jednu hodinu. Ovládání robůtka je možné provádět přes oficiální aplikaci pro Android i iOS.

Vrhač ohně za 220 tisíc korun

„Thermonator je vůbec první robotický pes s plamenometem. Tento čtyřnožec je spojen s plamenometem ARC, který dokáže kdekoli na požádání vypálit oheň,“ uvádí společnost Throwflame na svých stránkách.

Robot Thermonator se prodává pouze ve Spojených státech amerických. Jde však o nejpokročilejší řešení v e-shopu, odpovídá tomu tedy i cena. Robot vyjde na 9 420 dolarů, tedy asi 221 tisíc korun bez DPH.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Throwflame, zdroj: Throwflame

Total
0
Shares
1 komentář
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..