Invisibility Shield

V prodeji je první skutečný štít neviditelnosti. Za 20 tisíc vás nechá zmizet z ulice

  • Londýnská firma se vytáhla
  • Vytvořila speciální štít neviditelnosti

Prozatím bylo něco takového možné jen v pohádkách. Britská firma Invisibility Shield se však rozhodla „proměnit fiktivní superschopnost v realitu“, když představila skutečný štít neviditelnosti, který dokáže za denního světla skrýt lidi a předměty před okolními zraky.


Nepřehlédněte: Samsung chystá novinku pro fanoušky. Galaxy S24 FE může být nadupaný a výhodný


V prodeji je první skutečný štít neviditelnosti

Všichni jsme to někdy zažili. Jdete po ulici, když najednou zahlédnete někoho, koho nechcete vidět, jak míří vaším směrem, a chcete prostě zmizet, vypařit se. Londýnský start-up Invisibility Shield to proměnil ve skutečnost díky opravdovému štítu neviditelnosti.

Oproti původnímu modelu, který se objevil v crowfundingové kampani na Kickstarteru před dvěma lety, jsou štíty nové generace o stupeň lepší a hlavně dostatečně velké na to, aby skryly více lidí. Také se snadněji přepravují, přemisťují a staví.

K dispozici jsou tři velikosti. Největší je Megashield, který měří na výšku 183 centimetrů a jehož sestavení prý zabere několika lidem asi 15 minut. Na opačném konci stupnice je Mini o rozměrech 30 × 20 centimetrů, který můžete použít k ukrytí menších předmětů (ale ne sebe). Mezi nimi se nachází střední velikost 910 × 650 milimetrů.

„Možnosti jsou nekonečné, ale nejdůležitější ze všeho je, že tyto štíty znamenají skvělou zábavu,“ nechal se slyšet designér firmy Tristan Thompson. „Je fajn si s nimi hrát a pro nás je vzrušující je vyrábět,“ přiznal s tím, že si nejprve chtěli vyzkoušet, kam až dokážou danou technologii posunout. „Skutečný funkční štít neviditelnosti? Před dvěma lety si nikdo nemyslel, že to dokážeme,“ dodal.

Jak to funguje?

Štít využívá precizní zkonstruovanou soustavu čoček, která usměrňuje většinu světla odraženého od objektu směrem od pozorovatele. Z pohledu pozorovatele je světlo z pozadí účinně rozmazáno přes přední plochu štítu, tedy přes oblast, kde by byl objekt obvykle vidět. Štít funguje nejlépe, jestliže má uživatel na sobě světlé oblečení a pokud má pozadí poměrně jednotný vzhled, vysvětluje výrobce.

Podle Invisibility Shield je štít vyroben z kvalitního polykarbonátu, plně vodotěsný a plně recyklovatelný a nepotřebuje žádný zdroj energie – stačí postupovat podle přiloženého návodu a štít postavit. Ceny? Jednotlivé velikosti lze pořídit za částky 54, 299 a 699 liber (cca 1600, 8850 a 20 700 Kč).

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Invisibility Shield, zdroj: Science Alert

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..