Mobilní aplikace mBank

V mobilní aplikaci mBank lze nově platby autorizovat skenem duhovky i obličeje

  • mBank spustila autorizaci plateb pomocí biometrie
  • Klienti mohou využít otisk prstu a sken oční duhovky nebo obličeje
  • V aplikaci lze nově také spravovat trvalé příkazy a jednorázové platby

mBank ve své mobilní aplikaci představila další zásadní novinku. Je jí možnost autorizace plateb pomocí biometrických prvků klienta, tedy pomocí otisku prstu, oční duhovky nebo skenu obličeje. Nově lze v appce také spravovat trvalé příkazy a jednorázové platby.


Nepřehlédněte: Huawei AppGallery nově nabízí bankovní aplikaci mBank


mBank nasazuje sken duhovky i obličeje

mBank nadále vylepšuje svou mobilní aplikaci, což potvrzuje zavedení nové možnosti autorizace pomocí biometrie v mobilní aplikaci. V současnosti je možné tímto způsobem potvrzovat prováděné platby a změny související s platebními kartami například při úpravě limitů plateb.

„Aby klient mohl autorizaci plateb pomocí biometrických údajů využívat, je potřeba, aby ve své mobilní aplikaci v nastaveních tuto možnost povolil. Následně bude při potvrzování plateb či realizaci změn na kartě aplikací vyzván k přiložení prstu k chytrému telefonu, který načte jeho otisk, nebo ke snímku tváře či duhovky,“ uvedl Lukáš Kiac, vedoucí rozvoje mobilního a internetového bankovnictví mBank.

Mobilní aplikace mBank
Mobilní aplikace mBank | foto: FONETECH.CZ

Expert v chatu i změna trvalých příkazů

Další velkou novinkou v mobilní aplikaci mBank je, že klienti nyní mohou kompletně spravovat pravidelně se opakující platby. Snadno tak mohou vytvořit nový a v případě potřeby upravit či zrušit stávající trvalý platební příkaz. Nemusí se tak už přihlašovat do internetového bankovnictví na počítači, ale vše nastaví přímo v mobilu, který mají neustále u sebe. Další novinky se týkají možnosti úpravy jednorázových plateb, které lze již nejen smazat, ale také upravit. V neposlední řadě banka v mobilní appce spustila možnost chatu s expertem mBank.

Total
0
Shares