UFO, létající talíř

V Itálii havarovalo UFO. Létající talíř několik let zkoumali, tvrdí whistleblower a předložil důkazy!

  • V Itálii prý z nebe spadlo UFO
  • K incidentu došlo před 90 lety

Badatel zveřejnil důkazy o utajované havárii neidentifikovaného létajícího předmětu (UFO), který v Itálii ztroskotal několik let před druhou světovou válkou.


Nepřehlédněte: Češi, pozor! Když na vašem mobilu uvidíte barevné puntíky, znamená to, že vás sledují


Záhadná železná koule

Roberto Pinotti, letecký inženýr a ufolog, pro britský server MailOnline uvedl, že získal řadu dokumentů, včetně zprávy italského letectva, která popisuje havárii „kovového objektu“ v severní Itálii 13. června 1933.

Dr. Pinotti dále řekl, že italská vláda zřídila tajné oddělení, které mělo plavidlo zkoumat, a že toto oddělení fungovalo ještě několik let.

„Já a můj kolega Alfredo Lissoni jsme začali vyšetřovat příběh havárie UFO v Lombardii v roce 1996, kdy jsme obdrželi některé originální tajné dokumenty, které pojednávaly o tomto případu,“ řekl Pinotti v rozhovoru.

Dodal, že dokumenty mu byly zaslány poštou od anonymního zdroje, který tvrdil, že je zdědil po rodinném příslušníkovi, který pracoval na přísně tajném italském programu UFO.

V roce 2018 vydal Pinotti knihu s názvem UFO Contacts in Italy (Kontakty s UFO v Itálii), v níž podrobně popisuje, jak na pobřeží Jaderského moře přistál létající talíř.

Mezi „důkazy“, které v knize otiskl, patřily dva telegramy napsané v italštině z června 1933, z nichž jeden požadoval „naprosté mlčení“ o „údajném přistání neznámého letadla na území země“.

UFO, UAP
Zdroj: Albert Antony / Unsplash

V dalším, datovaném k 13. červnu, se pro změnu vyhrožovalo „okamžitým zatčením“ a „nejvyššími tresty“ všem novinářům, kteří by podali zprávu o „plavidle neznámé povahy a původu“.

Oba dokumenty tvrdí, že jsou „osobním příkazem Il Duceho“, samotného italského diktátora Mussoliniho. Toto tvrzení však nelze nijak potvrdit.

Pravost dokumentů, které doktor Pinotti získal, byla některými odborníky zpochybněna. Badatel však tvrdí, že jsou pravé a předložil je několika odborným organizacím k posouzení.

Američané popírají, že získali UFO

Podobný rozruch jako Pinottiho výpověď vzbudil nedávný rozhovor bývalého důstojníka amerických zpravodajských služeb Davida Grusche, který tvrdil, že USA mají k dispozici hned několik vesmírných lodí. Americká vláda tvrzení informátora, že tají důkazy o mimozemském životě, důrazně popřela.

Zdroj náhledové fotografie: generováno Midjourney (AI), zdroj: Metro

Total
0
Shares