Vichr, simulátor

V Dánsku spustili první simulátor hurikánu. Na vlastní kůži zažijete hněv přírody a vichr dosahující až 160 km/h

  • V Dánsku jsou zase o krok dál
  • V simulátoru mohou „ochutnat“ sílu hurikánu

Možná si myslíte, že už jste v životě zažili všechno a máte jasnou představu o tom, jak vypadá opravdu špatné počasí. Musíme vás zklamat! Byla to jen procházka růžovým sadem. Nevěříte? Vydejte se do Dánska, kde právě spustili první simulátor hurikánu. Jen malá rada úvodem: trochu tam fouká.


Nepřehlédněte: Netflix bez reklam končí! Nový nejlevnější tarif ale chtít nebudete, připravil by vás o rozum


Většina vědců a různých odborníků se dlouhodobě shoduje na tom, že klimatické změny způsobují stále šílenější počasí. Za účelem zvýšit povědomí běžné populace o tom, co je hurikán, byl v uplynulých dnech v Nordborgu v Dánsku spuštěn první simulátor extrémního počasí.

Nebojte se vstoupit, jen to „trochu foukne“

Komplex Beat the Storm se skládá ze dvou simulátorů, které lidem umožňují pocítit hněv hurikánu druhé kategorie na pětistupňové škále. Vítr nejdříve připomíná dětský vánek, aby nakonec dosáhl rychlosti až 160 kilometrů za hodinu.

Troels Nim Andersen, projektový manažer Universe Science Parku, místa, ve kterém jsou simulátory umístěny, řekl: „Beat the Storm je pro lidi všech věkových kategorií, umožňuje jim zažít pocity, které nelze navodit žádným jiným způsobem. A všem se to líbí!“

Cílem je projít simulátorem až na konec

Podle zaměstnanců parku je simulátor vhodný pro osoby ve věku od 4 do 80 let. Takže vlastně úplně pro každého. V rámci vzdělávací prezentace se zájemci navíc dozví vše o nebezpečích a následcích, které hurikán či jiná přírodní katastrofa přináší.

Simulace probíhá následujícím způsobem: jdete/běžíte v aerodynamickém tunelu a proti vám fouká stále silnější vítr. Vaším úkolem je dojít až na samotný konec a stisknout tlačítko, které uloží váš čas. A abyste se u toho zápasení s matkou přírodou pořádně zabavili, jsou připraveny speciální efekty, díky kterým hurikán na vlastní kůži zažijete uvnitř měst, v lese, na horách nebo poušti.

Zdroj náhledové fotografie: leemurry01 / Pixabay , zdroj: dailymail, beatthestorm

Total
0
Shares