Galaxy S20

V Česku populární Samsung Galaxy S20 přichází o měsíční aktualizace. Odteď je virům vydán napospas

  • Galaxy S20 obdržel poslední pravidelný update
  • Aktualizace odteď bude dostávat už jen sporadicky

Populární vlajkový telefon Samsung Galaxy S20 se těšil velké popularitě a prodával se doslova jako pověstné housky na krámě. Výrobce si byl jeho úspěchu také náležitě vědom, nezapomínal na něj a jeho software udržoval stále aktuální.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S24 Ultra RECENZE: Když chcete opravdu ten nejlepší telefon s Androidem


Softwarová podpora Galaxy S20 se chýlí ke konci

Mobil doposud dostával měsíční bezpečnostní updaty, ale to se nyní mění. Samsung oznámil, že celá řada S20, tedy modely S20, S20+, S20 Ultra a S20 FE, přechází na čtvrtletní plán a bezpečnostní aktualizace pro ně bude vydávat už jen každé tři měsíce.

To také bohužel znamená, že smartphony budou od teď zranitelnější vůči různým hrozbám – malwaru i útokům hackerů. Asi není třeba zdůrazňovat, že pro uživatele to představuje problém. Bez okamžitého záplatování operačního systému Android budou zbytečně podstupovat riziko, že jim někdo vykrade účet nebo se zmocní fotek, SMS a dalších citlivých informací. A to vážně za riziko nestojí.

Galaxy S20
Zdroj: Samsung

Samsung je lídrem v aktualizacích

Optikou softwarové podpory patří jihokorejský Samsung mezi mobilními značkami mezi vůbec ty nejpříkladnější. Po Googlu to je právě on, kdo diskutuje tempo a vždy zařadí vyšší otáčky. Jeho softwarová podpora je bez přehánění obdivuhodná. Není ale v silách společnosti, aby poskytovala maximální softwarovou podporu i několik let starým smartphonům.

Od uvedení chytrých telefonů řady Galaxy S20 uplynuly nedávno čtyři roky. A protože všechno dobré jednou končí, lidé by se měli pomalu začít smiřovat s tím, že se blíží doba, kdy jejich smartphony nebudou dostávat už vůbec žádné aktualizace.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares