Cestovatel

V českém seriálu Hledání ztraceného času objevili ženu z budoucnosti. 86 let staré video vás přesvědčí o nemožném

  • Desítky let staré české video boří internet
  • Ukazuje neznámou ženu s telefonem u ucha

Cestovatelé v čase se zřejmě nevyhýbají ani Česku. Jak jinak si vysvětlit scénu z téměř 100 let starého dokumentárního videa, ve kterém žena v ruce drží mobilní telefon.


Nepřehlédněte: První lidé budou nesmrtelní už za pár let, tvrdí slavný americký vědec. Skoro nikdy se nemýlí


Objevily se další záhadné záběry telefonu z roku 1937

Mnozí lidé věří, že je možné cestovat v čase. A dokonce mají několik možných důkazů. Minimálně pár historických obrazů, fotografií či videí svědčí podle nich o tom, že některé moderní vynálezy nejspíš nejsou tak moderní, jak si myslíme. Nebo jak si rozumně vysvětlit telefonující ženu na starém českém videu?

V díle s názvem Výlety pana duchovního, který je věnován správci zámku v Žinkovech Vratislavovi Tichému, si lze všimnout tajemné paní, která u ucha drží jakýsi předmět a mluví do něj. Internetoví pátrači si myslí, že film z roku 1937 je důkazem, že cestování v čase je skutečné.

Žena z davu nevyčnívá jen tím, jak zvláštně je oblečená, ale také tím, co drží v ruce. Zrnité video ukazuje skupinu lidí, kteří sestupují po schodech něčeho, co vypadá jako kostel. Většina poutnic je oblečena do selských šatů a vlasy jim zakrývají šátky. Tmavovlasé ženy v modernějším oblečení, s odhalenými předloktími a malým kloboučkem na hlavě, si proto všimnete na první pohled.

České video boří internet

Vše navíc nasvědčuje tomu, že u ucha drží neznámý předmět podobný dnešním smartphonům – nejspíše iPhonu. Na videu je jasně vidět, jak do neznámého předmětu za chůze mluví a zastavuje se. 

Opravdu telefonovala s dotykovým telefonem s nakousnutým jablíčkem ve znaku, nebo se jen neškodně škrábala na hlavě? Pravdu se zřejmě nikdy nedozvíme. Jisté je, že první iPhone byl světu představen až o mnoho let později – konkrétně v roce 2007.

Podobnou senzaci, jako scéna z českého seriálu, vyvolal film Charlieho Chaplina Cirkus z roku 1928, kde v jednom ze záběrů prochází dáma s neznámým bezdrátovým předmětem, do kterého mluví. A stranou zájmu uživatelů internetu nezůstal ani obraz z roku 1670. Malba nizozemského malíře Pietera de Hoocha zobrazuje muže, jak v ruce drží povědomý předmět, a je tak přesvědčivá, že zmátla dokonce i zatvrzelé skeptiky.

Pieter de Hooch
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem ČT, zdroj: ČT Archiv

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Proboha, to není žádný mobilní telefon vy pitomci! Ta žena je nedoslýchavá a tímto si pomáhá slyšet to, co právě zpívá, jelikož pokud si všimnete, účastní se procesí do kostela za zpěvu zúčastněných žen, jak potvrzuje i zpěvník, který drží v ruce žena před ní. Žádná záhada se nekoná.

Comments are closed.