iPhone

Uživatelé iPhonů jsou v úžasu! O tomhle tajném triku s emoji neměli ani tušení

  • Šikovná vychytávka nadchne všechny majitele iPhonů
  • Radost budou mít i příznivci emoji (smajlíků)

Majitelé iPhonů pravděpodobně vůbec netuší, co všechno jejich telefony umí. Operační systém iOS v posledních letech nabízí celou řadu možností, jak si lidé jablečný smartphone mohou přizpůsobit – jednou z nich jsou např. užitečné Zkratky. Ale je tu ještě vychytávka, o které pravděpodobně nikdy neslyšeli.


Nepřehlédněte: Objevili jsme planetu podobnou Zemi, oznámila NASA. Mohl by na ní existovat život


Tajný trik s emoji pro iPhone

TikToker známý jako Tech Hack Guy natáčí technické hacky, o kterých mnozí nemají tušení. Jeho kanál se může pochlubit více než 450 000 sledujícími, z čehož vyplývá, že lidé jeho tipy považují za užitečné a jedno z jeho videí nasbíralo dokonce více než 23,5 milionu zhlédnutí. V nejnovějším klipu se technický hračička podělil se sledujícími o trik s emoji, který je docela jednoduchý (když víte, jak na to).

Už jste si určitě všimli, že pokud se váš telefon přepne do režimu Nerušit, objeví se ve stavovém řádku (v horní liště) hned vedle času symbol (emoji) půlměsíce. Totéž se děje i v případě dalších režimů: U Spánku se objeví symbol postele, v režimu Řízení pak ikona automobilu.

iPhone, emoji
Zdroj: FONETECH.CZ

Tyto přednastavené emoji se objevují automaticky v závislosti na zvoleném režimu, ale Tech Hack Guy ukazuje, že si můžete vybrat vlastní emoji, a to vytvořením speciálního režimu.

Jediné, co musíte udělat, je přejít do Nastavení a zvolit sekci Soustředění. Poté klepněte na symbol křížku v pravém horním rohu, zvolte Vlastní, svůj režim pojmenujte jak je libo a zvolte např. symbol smajlíku. Nyní už jen klepněte na pole Dále a svůj vlastní režim si přizpůsobte. A je to. Docela fajn vychytávka, co říkáte?

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Tech Hack Guy

Total
0
Shares