Xiaomi Mi 11 Pro

Už žádné tajemství. Xiaomi Mi 11 Lite 5G jde na věc parádní výbavou

  • Xiaomi Mi 11 Lite 5G se objevilo v databázi Google Play Console
  • Výpis prozradil výbavu telefonu

V následujících týdnech se dočkáme uvedení hned několika nových telefonů značky Xiaomi. V Česku se začne prodávat plnokrevný Mi 11. Globální trh pak netrpělivě očekává příchod modelu Mi 11 Lite, což má být odlehčená varianta právě současné nekompromisní vlajky Xiaomi.


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 má českou cenu. Je levnější, než se čekalo


Mi 11 Lite má našplápnuto na bestseller

Na „Lite“ provedení se těší nemalé množství uživatelů. Mělo by totiž nabídnout velmi slušné specifikace zabalené do sympatické ceny. Už dřívější úniky nám o výbavě Mi 11 Lite leccos prozradily, výpis z platformy Google Play Console přece jenom stojí ale ještě o stupínek výše. Díky, Google! Mimochodem, pokud to nevíte, tak Google Play Console je většinou místem, kam se telefony podívají těsně před představením.

Xiaomi Mi 11 Lite
Xiaomi Mi 11 Lite ve výpisu Google Play Console | foto: MySmartPrice

Procesor s podporou 5G

Z dokumentu vyplývá, že Xiaomi Mi 11 Lite nabídne čipovou sadu s označením SM7250, pod kterým se neskrývá nic jiného než procesor Snapdragon 765G (dřívější zprávy uváděly Snapdragon 775). Jeho procesorová část běží až na frekvenci 2,4 GHz, zatímco pro vykreslování grafiky je přítomna jednotka Adreno 620. K procesoru bude přiděleno 6 GB nebo 8 GB operační paměti a 64GB nebo 128GB uživatelské úložiště. Domníváme se, že 5G varianta telefonu dostane 8 GB RAM, zatímco LTE provedení jen 6 GB.

Rychlý displej, slušná výdrž a bezztrátový zoom

Co je naopak stoprocentní, tak to, že veškerý hardware bude čerpat energii z 4 150mAh baterie, která bude podporovat rychlé nabíjení výkonem 33 W.  Na zadní straně Mi 11 Lite se kromě 64megapixelového hlavního fotoaparátu má nacházet i teleobjektiv s 5× optickým přiblížením a 8Mpx ultraširokoúhlý snímač. Vepředu se kvalitou blýskne displej s Full HD+ rozlišením 2 400 × 1 080 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí.

Do oficiální premiéry Xiaomi Mi 11 Lite zbývá ještě několik týdnů (mnohé zdroje hovoří o konci března) a mezitím se možná ještě objeví nějaké další informace. Už takto ale telefon vypadá víc než dobře.

Total
1
Shares