Google ze svého sídla odstranil ikonické sochy Androidu a nikdo netuší proč

Už žádné sladkosti. Google ze svého sídla odstranil ikonické sochy Androidu a nikdo netuší proč

  • Sochy Androidu, které vývojářům i běžným návštěvníkům dělaly radost, zmizely
  • Google je přesunul mimo zraky veřejnosti neznámo kam. Co se děje?

V parčíku před sídlem Google v Mountain View, kde obvykle relaxují vývojáři, už žádnou sochu Androida nenajdeme. Internetová společnost je naložila a odvezla bůhví kam. Na fórech se ihned rozběhly spekulace, co má tohle všechno vlastě znamenat.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli ruský Facebook. Lidem na VKontakte poslali zprávu


Google s tradicí skončil

Pokud si dobře pamatujete, Google starší verze svého mobilního operačního systému vždy pojmenoval po nějakém zákusku či jiné dobrotě. První verze se jmenovala Cupcake, poslední devítková pak koláč – Pie. Každou z verzí pak vždy reprezentovala symbolická socha panáčka v centrále Googlu v kalifornském Mountain View, kde často odpočívají vývojáři. Zaběhnutá tradice skončila v roce 2019, kdy Android 10 už žádné označení podle zákusku nedostal a dorazil čistě jen jako Android 10. Google to tehdy vysvětlil lepší srozumitelností pro uživatele. Nyní sochy zmizely. Jsou pryč. Co se děje?

Jako v postapokalyptickém filmu

V posledních dvou letech, kdy svět zasáhla pandemie koronaviru, se z parčíku před budovou 44 v Googleplexu stalo chátrající a opuštěné místo. Google proto sochy možná raději přesunul dovnitř, kde je nechá zrenovovat. O tom, že nebyly v dobré kondici, svědčí četné příspěvky v Mapách Google, kam mnozí uživatelé píší, že potřebují opravu (parčík je přístupný veřejnosti).

„Očekával jsem lahůdku a čekalo na mě pusto a zmar. Celá oblast se zdá být opuštěná a obchod se suvenýry vypadá zvenčí jako krám, který vídáme v postapokalyptických videohrách a filmech,“ uvedl jeden ze zklamaných návštěvníků. „Nebyly tam vůbec žádné sochy. Odstranili je a není tam ani žádná poznámka, jestli se vrátí nebo ne,“ postěžoval si další. A podobných příspěvků bychom mohli najít mnohem víc.

Doufejme, že si Google výtky zklamaných návštěvníků vezme k srdci, dá sochy co nejdříve do pucu a vrátí je na místo, kam patří. Jsou součástí historie nejpopulárnějšího mobilního operačního systému na světě a proto by byla obrovská škoda, kdyby na ně někde ve skladu padal prach.

Zdroj náhledové fotografie: Mark Boos / Unsplash

Total
4
Shares