HarmonyOS

Už to začalo: Nokia X60 dorazí se systémem HarmonyOS

  • Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil. Otočka HMD Global rezonuje internetem
  • Firma letos uvede dva chytré telefony se systémem HarmonyOS

Změna v rozhodnutí výrobce telefonů Nokia, společnosti HMD Global, vyvolala rozruch u fanoušků chytrých telefonů. Oproti původnímu oznámení, že firma neplánuje uvést na trh smartphone s HarmonyOS, nyní totiž vyšlo najevo, že to není vůbec pravda a nový operační systém Huaweie nasadí hned ve dvou svých chystaných mobilech.


Psali jsme: Realme oznámí spolupráci s Kodakem. Chystá špičkový Realme GT Master


HarmonyOS dostanou dvě Nokie

Konkrétně by mělo jít o dva modely střední třídy – Nokii X60 a X60 Pro, které by měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 480 5G. Oba smartphony, jejichž displeje budou po stranách zahnuté, se mají prodávat výlučně na čínském trhu a nikde jinde se s nimi nesetkáme (hlavně z důvodu, že systém nepodporuje Google služby).

Nokia G50
Nokia G50 | foto: HMD Global

Mezi hlavní přednosti nových Nokií má patřit vysokokapacitní baterie s 6 000 mAh a fotoaparáty s šílenými 200 Mpx (byť v případě foťáků berte tento údaj s rezervou, my v redakci tomu číslu vůbec nevěříme).

Do prodeje se Nokie X60 a X60 Pro mají dostat ještě do konce roku. Na oba telefony se těšíme, a co vy?

Total
4
Shares
1 komentář
  1. Na co testovat něco co se k nám dostane tak za dva roky. To samé jsou Huawei Watch3 S Harmony. který se tady propagují ale v Evropě budou fungovat jen napůl. Já osobně od všeho od Huawei odcházím.

Comments are closed.