Podívejte se na nejdetailnější fotografii Slunce

Už jste viděli, jak se směje Slunce? NASA zveřejnila jedinečnou fotografii, která vám nesmí uniknout

  • Smějící se Slunce vypadá kouzelně
  • Podle některých připomíná padoucha z Krotitelů duchů

Úsměv mění myšlenky. Ať už chcete, nebo ne, má sílu měnit naše momentální rozpoložení. Úsměv sluší každému a Slunci dvojnásob, dokazuje to nová fotografie, kterou uveřejnil americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA).


Nepřehlédněte: V prohlížeči Chrome se nachází skryté hry zdarma! Odemknete je zadáním těchto speciálních kódů


Smějící se Slunce

Američtí vědci sdíleli na internetu fascinující fotografii Slunce, která vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Ukazuje ho totiž tak, jak jste ho nikdy předtím neviděli.

Stranou nechme technickou kvalitu snímku, která je fenomenální, mnohem důležitější v tomto případě je, co zachycuje – ukazuje hvězdu, která vypadá pozitivně a zářivě ve všech ohledech.

Samozřejmě, že úsměv není skutečný. To, na co se ve skutečnosti díváme, jsou koronální díry (tmavé skvrny), ze kterých do vesmíru míří rychlé výtrysky slunečního větru, vysvětluje NASA.

Shodou okolností, uprostřed všech slunečních aktivit a různých masivních erupcí, dvě z těchto koronálních děr vypadají jako mrkající oči, zatímco třetí se až nápadně podobá bujarému úsměvu.

Jako padouch z Krotitelů duchů

Ve skutečnosti máme co do činění s fenoménem pareidolie. Je to trik naší představivosti, jenže tentokrát se odehrává v ohromném měřítku velikosti Slunce.

Při pareidolii dochází k dotváření vnímaných neurčitých nebo nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie. Každý z vás to jistě zná, stačí si lehnout do trávy a pozorovat mraky, ve kterých se najednou začnou objevovat tváře, zvířata a různé jiné objekty.

Jak si všimli někteří bystří uživatelé Twitteru, Slunce na nové fotografii NASA nevypadá jen jako běžná usmívající se tvář. Konkrétní proporce jásavého úsměvu podle nich nápadně připomínají jistého legendárního padoucha z filmu Krotitelé duchů.

Podívejte se na nejdetailnější fotografii Slunce, zdroj: Science Alert

Total
0
Shares