iPhone

Už jste ho viděli? Češi natočili celovečerní film na iPhone. Okamžitě se stal hitem na Netflixu

  • Film natočený na iPhone
  • Banger je energická jízda

Schopnosti chytrých telefonů na poli fotografie a videa se neustále zlepšují a dokazuje to i nový český film Banger, který momentálně trhá žebříčky popularity na Netflixu.


Nepřehlédněte: Holky z OnlyFans možná přijdou o práci. Konkurují jim totiž dokonalé modelky, které neexistují


Češi natočili film na iPhone 12 Pro

Vzhledem k tomu, jak jdou technologie kupředu, bylo jen otázkou času, než se někdo do podobného experimentu pustí. Nakonec se odvážil Adam Sedlák, režisér filmu Domestik a seriálu Semestr. Film Banger v průběhu patnácti dní celý natočil na iPhone 12 Pro.

Banger je film se silným příběhem. Točí se kolem hlavní postavy Alexe (Adam Mišík), který se živí prodejem nejlepšího kokainu v Praze. Tuto nekalou činnost však nepovažuje za svůj konečný cíl. Chce prorazit na rapové scéně a nahrát vlastní hit, slangově „banger“.

Přestože je film natočený výhradně na iPhone, při jeho sledování si to ani neuvědomíte. Kvalita objektivů v chytrých telefonech v posledních letech totiž výrazně vzrostla. Dokonce i někteří profesionální režiséři jsou toho názoru, že telefony v budoucnu částečně nahradí profesionální techniku.

Nepotřebujete vybavení za miliony

„Film byl natočen na iPhone 12 Pro a když jsem viděl záběry, které na něj kluci natočili, byl jsem velmi překvapen,“ přiznává rapper Sergej Barracuda v rozhovoru pro slovenský server kinema.sk.

„Byl to tvůrčí záměr. Chtěli jsme tomu dát vizuální věrnost, aby diváci měli pocit, že jsou s postavami, že s nimi sedí v autě, že jsou součástí příběhu,“ říká režisér Adam Sedlák. „Je to důkaz, že v dnešní době nepotřebujete tolik peněz, abyste natočili film. Základem je dobrý nápad a dobrý scénář,“ uzavírá hlavní hrdina filmu Adam Mišík.

Banger momentálně boduje na streamovací platformě Netflix, kde se drží v první desítce nejsledovanějších filmů. A špatně si nevede ani na portálu ČSFD, kde má průměrné hodnocení 71 procent.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: kinema

Total
0
Shares