iPhone, telefon

Utekl hrobníkovi z lopaty! iPhone dokázal zachránit život majiteli v opravdu zapeklité situaci

  • iPhone zachránil život zálesákovi na horách
  • Ten použil satelitní SMS k zavolání pomoci
  • Díky tomu vyvázl bez zranění

V poslední době slýcháme hlavně příběhy o tom, jak někomu zachránily život hodinky Apple Watch, teď si však plusové body připsal také nový iPhone 14.


Nepřehlédněte: Čeští vědci pracují na umělém Slunci, které Evropě i celému světu zajistí neomezenou energii


iPhone zavolal pomoc i bez signálu

iPhony řady 14 představují v mnohých ohledech největší pokrok u Applu za poslední tři roky. Velkou novinkou všech nových smartphonů je možnost satelitní komunikace. Apple do všech mobilů implementoval řešení, které umožňuje provozovat nouzovou textovou komunikaci přes satelity. Jde v podstatě o SMS, které namísto sítí operátora putují satelitní sítí. Aplikace v telefonu uživatele navede k navázání spojení a poradí mu, jak telefon namířit k satelitu, se kterým se může spojit.

A byla to právě nová funkce satelitní komunikace, která zachránila život zálesákovi, který na sněžném skútru uvízl během cestování Aljaškou. Přestože nebyl v dosahu mobilního signálu, dokázal aktivovat funkci nouzové SMS. Telefon odeslal jeho souřadnice a umožnil záchrannému týmu, aby ho vypátral a bezpečně dopravil zpět do civilizace.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Chlapíka zachránily satelity

Nová funkce v iPhonech řady 14 byla v Severní Americe zpřístupněna minulý měsíc. Využívá satelitní připojení a umožňuje lidem kontaktovat záchrannou službu, rodinu nebo přátele, i když nemají mobilní signál nebo Wi-Fi.

Greg Joswiak ze společnosti Apple k případu řekl: „Některá z nejoblíbenějších míst pro cestování se nacházejí mimo vyšlapané cesty a jednoduše nenabízejí pokrytí mobilním signálem.“ „S funkcí nouzové SOS přes satelit poskytuje řada iPhone 14 nepostradatelný nástroj, který může zajistit potřebnou pomoc, i když jste mimo civilizaci,“ dodal.

O velkém štěstí může hovořit také muž, který se zřítil z 15metrové ledové trhliny. Tomu se podařilo přežít díky „triku pěti kliknutí“. Možná to nevíte, ale když pětkrát za sebou zmáčknete boční (zapínací/vypínací) tlačítko, můžete v případě nouze na vaši polohu upozornit záchranné složky.

Zdroj náhledové fotografie: Al Elmes / Unsplash, zdroj: DailyStar

Total
0
Shares