Mighty Buildings

Unikátní 3D tiskárna vyrobí rodinný dům za pouhých 24 hodin a navíc velmi levně

  • 3D tisk se čím dál více uplatňuje i ve stavebnictví
  • Jeho potenciál spočívá v úspoře času i nákladů.
  • Postavit rodinný dům lze za pouhý jeden den

Kalifornská společnost Mighty Buildings slibuje, že postaví (nebo vlastně vytiskne) rodinný dům za pouhých 24 hodin.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence GPT-4 absolvovala IQ test. Můžeme si oddechnout, chytřejší než Einstein není


V USA postaví dům za jediný den

Server Warp News uvádí, že Mighty Buildings se od podobných společností liší tím, že zvládne vytisknout střechu, strop a další části domu extrémní rychlostí.

3D tiskárna společnosti je vysoká 6 metrů a vyrábí kompozitní kamenné panely z recyklovaných materiálů. Tento proces automatizuje velkou část práce (asi 80 %), zejména proto, že společnost může vytisknout celý konstrukční plášť domu, což snižuje množství pozdější montáže.

Společnost uvádí několik globálních problémů, které má tato metoda řešit, včetně vysokých cen domů, růstu populace, který předbíhá stavební projekty, a nedostatků v dodavatelském řetězci. Dalším plusem je udržitelnost.

Zástupce Mighty Buildings tvrdí, že postup společnosti a materiály produkují pouze jedno procento odpadu ve srovnání s konvenčně stavěnými domy.

Tiskový proces v současnosti využívá 60 % recyklovaných materiálů a tým doufá, že do roku 2028 dosáhne nulového znečištění ovzduší.

Bydlení budoucnosti?

Tato vylepšení snižují náklady a ceny domů pro zákazníci. Společnost Mighty Buildings uvádí, že její tištěné domy stojí o 45 % méně než srovnatelné domy na kalifornském trhu.

Dostupné modely se pohybují od studií o rozloze 32,5 čtverečního metru až po domy se třemi ložnicemi a dvěma koupelnami. Cena posledně jmenované varianty je přibližně 285 000 dolarů, v přepočtu 6,15 milionu korun.

Nabízené domy vypadají futuristicky a kombinují udržitelné technologie.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Mighty Buildings, zdroj: thecooldown

Total
0
Shares