Netflix

Ukradli vám Netflix? Takhle zjistíte, jestli se někdo zdarma nedívá za vaše peníze

  • Máme tu nové upozornění pro všechny uživatele Netflixu
  • Poradíme, jak zjistit, jestli váš účet nebyl napaden

Podle statistik si hesla na Netflixu půjčuje asi 100 milionů lidí. Činí tak ve snaze ušetřit, protože předplatné je drahé. Jde tedy o běžnou praxi a streamovací službě to vadí. Hodně vadí. Spřádá proto plány, jak tomu zamezit.


Nepřehlédněte: Nejlepší displej, jaký kdy byl v telefonu použit? Xiaomi se dme pýchou, že konkurenci zadupalo do prachu


I Netflix mohou napadnout hackeři

Sdílení hesla s rodinou a přáteli může být v pořádku, ale dejte si pozor na podezřelou aktivitu, kterou nepoznáváte. Pokud jste si ve svém účtu streamovací služby všimli něčeho nového (divného), určitě zbystřete.

Většina z nás věnuje pozornost maximálně vzhledu domovské obrazovky a přiřazeným účtům. Těch, jak známo, může být maximálně pět, ale pokud máte pouze jen jeden nebo dva a zničehonic se objeví další, je to indicie, že někdo pronikl do vašeho účtu a používá ho.

V některých případech mohou být některé vaše profily i odstraněny nebo změněny (např. profilový obrázek).

Netflix
Zdroj: Tumisu / Pixabay

Jak přijdete o účet? Úplně snadno! Hackeři na Netlix pořádají zátahy a poté ukradené účty prodávají na černém trhu. Řada může klidně přijít i na vás. A zavařit vám může i neopatrný kamarád, se kterým přístup sdílíte – třeba nemá adekvátně chráněný počítač nebo přístup dál půjčuje, aniž by vám o tom řekl.

Jak zkontrolovat účet?

Pusťte Netflix, klikněte na ikonu svého profilu a poté na „Účet“. V sekci „Zabezpečení a soukromí“ uvidíte zcela novou funkci „Spravovat přístup a zařízení“ – klikněte na ni. Tady se podívejte, na jakých zařízeních byl účet v poslední době aktivní. Z jakýchkoli neznámých zařízení se můžete snadno odhlásit nebo si můžete změnit heslo, aby byl váš účet v naprostém bezpečí.

Netflix
Zdroj: FONETECH

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: vlastní

Total
0
Shares