NASA Curiosity

Ufolog šokuje: Na Marsu žijí mimozemšťané, tahle fotka NASA je jasným důkazem!

  • Na Marsu byla objeven zvláštní vchod do jeskyně
  • Ufologové mají jasno: otvor je dílem mimozemšťanů

Na podivuhodných snímcích, které pořídila americká agentura NASA, se objevily záhadné dveře. Spekuluje se tak o životě na Marsu. Vědci však tuto teorii vyvrací.


Nepřehlédněte: Kdy bude premiéra nových iPhonů 15? Nový únik mluví o konkrétním termínu


Curiosity něco našel. Už zase!

Sociální sítě oběhla série fotografií z Marsu. Veřejnost si je ihned oblíbila a začala na nich vyhledávat zajímavosti, které by mohly potvrdit výskyt života na této planetě.

Zastáncem teorie mimozemské základny na Marsu je zejména ufolog Scott Waring, který na nové sérii objevil několik neobvyklých předmětů.

„Je tam dutý balvan, ale jeho vnitřek vypadá, jako by byl rozřezán a vytvarován tak, aby vytvořil jedinečný a prostorný interiér pro něco, co v něm kdysi žilo,“ napsal Waring na svém blogu. „Našel jsem také vyříznuté dveře, které odhalují bělavou čerstvě vyříznutou plochu, což je stoprocentní důkaz, že na Marsu v současnosti něco žije.“

Dále tvrdí, že našel obrovský dráp, o němž si myslí, že patřil nějakému obrovskému mimozemskému tvorovi a v průběhu milionů let zkameněl.

Mars, UFO
Zdroj: NASA

Je Mars domovem mimozemské civilizace?

Odborníci se domnívají, že zvláštní předměty na Marsu Waring vidí díky jevu zvanému pareidolie, což je psychologická tendence, která vede lidi k tomu, že v náhodných obrazech nebo zvucích nacházejí význam. Existuje řada teorií o tom, proč k pareidolii dochází.

Jedna říká, že náš mozek je uzpůsoben k hledání vzorů. Má se jednat o mechanismus vedoucí k přežití, který našim předkům pomáhal identifikovat predátory a jiné hrozby v jejich prostředí.

Podle jiné teorie je pareidolie formou sebeklamu. V náhodných předmětech můžeme vidět známé vzory, protože chceme věřit, že svět má nějaký smysl. Ale pareidolie není vždy neškodná. V některých případech může vést k bludům a halucinacím. Pro většinu lidí je to však jednoduše jen zvláštnost lidského mozku.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: Metro

Total
0
Shares