iPhone 14 Pro

Kdy bude premiéra nových iPhonů 15? Nový únik mluví o konkrétním termínu

  • Premiéra špičkových iPhonů se blíží
  • Kdy se nových telefonů dočkáme?

Pokud se nestane něco výjimečného, tak by premiéra nových iPhonů 15 měla proběhnout v září. Nabízí se několik možností, nový unik však hovoří o konkrétním termínu.


Nepřehlédněte: Vědci se dotkli zárodku vesmíru. Neobvykle dlouhý energetický záblesk je totálně zmátl


Představení iPhonů 15 se blíží

Pokud jste dosud nežili pod balvanem, jistě víte, že Apple představuje nové iPhony v září už od roku 2012. Výjimkou byl jen rok 2020, kdy kvůli koronavirové pandemii premiéru odsunul na říjen. Termíny lze odhadnout. Sice to není zcela výhradní pravidlo, ale většinou se premiéra odehraje druhé úterý či druhou středu v září. V poslední době to byly spíše úterky, ale letos se o slovo prohlásí středa.

Server 9to5Mac se od několika zdrojů obeznámených s touto záležitostí dozvěděl, že „mobilní operátoři žádají zaměstnance, aby si 13. září nebrali volno kvůli velkému oznámení chytrého telefonu“. Pokud jsou informace novináře Filipe Espósita správné, bude iPhone 15 představen za 41 dní.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Apple

Novinkou bude konektor USB-C

Na akci by měl Apple představit čtveřici nových iPhonů 15. Konkrétně ukáže modely iPhone 15, iPhone 15 Plus a iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. To je stejný počet jako loni. Velkou novinkou bude použití USB-C konektoru, který nahradí dosavadní rozhraní Lightning. Dva levnější modely budou mít dvojitý fotoaparát, modely Pro pak foťák s třemi objektivy.

Pro základní modely iPhone 15 a Plus bude velkou novinkou zavedení chytrého výřezu, tzv. dynamického ostrova (Dynamic Island). Základní modely se také dočkají významných vylepšení fotoaparátu a získají procesor A16 z loňských iPhonů 14 Pro (Max), zatímco letošní prémiové varianty přejdou na supermoderní třínanometrový čip A17.

Vedle iPhonů pak Apple na letošní keynote představí i hodinky Watch 9 a možná i nový model Watch Ultra.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares