Xiaomi Mi 11 získává MIUI 13

Tyto telefony Xiaomi už nikdy nedostanou žádnou aktualizaci. V Česku se prodávaly jako housky na krámě

  • Protože už nikdy nezískají žádnou aktualizaci, mohou se stát snadnou kořistí hackerů
  • Pokud některý z telefonů vlastníte, zvažte investici do novějšího přístroje

Když vašemu telefonu skoční softwarová podpora, znamená to obvykle dvě věci: buď se poohlédnete po něčem novějším, ale to vás bude stát peníze, nebo zatnete zuby a pojedete dál. Ve druhém případě ale musíte počítat s tím, že vaše zařízení bude zranitelnější vůči virům a útokům hackerů.


Nepřehlédněte: Češi pozor! Tyto telefony Xiaomi jsou zranitelné vůči útokům hackerů. Najdete mezi nimi i ten váš?


Nemilosrdné Xiaomi

Před nedávnem jsme vám nabídli seznam smartphonů Xiaomi a Redmi, kterým skončila softwarová podpora. Výrobce je odepsal, neplánuje pro ně vydávat už žádný další software.

Nyní se v seznamu objevily další tři telefony, které byly svého času velmi populární i v Česku a na Slovensku. Konkrétně máme na mysli modely Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro a Redmi Go.

Do prodeje telefony Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro vstupovaly s nadstavbou MIUI 10 a operačním systémem Android 9.0 Pie. Poté obdržely Android 10 a dvě aktualizace prostředí MIUI – MIUI 11 a MIUI 12. V současné době používají MIUI 12.5.

Na druhou stranu levný Redmi Go debutoval s MIUI 10 a starým operačním systémem Android 8.1 Oreo Go Edition. Tři roky po svém uvedení na trh smartphone stále běží na stejném softwaru, což je obrovská ostuda. Po celou dobu své existence dostával pouze bezpečnostní záplaty. I o ty ale nyní definitivně přijde.

Nevyhnutelná investice

Pokud ve vašem telefonu pravidelně využíváte internetové bankovnictví nebo službu Google Pay, a bezkontaktně s mobilem platíte u obchodníka, investice do nového zařízení stojí minimálně za zvážení. Bez pravidelných bezpečnostních záplat operačního systému Android budete zbytečně podstupovat riziko, že vám někdo vykrade účet nebo se zmocní fotek, SMS a dalších citlivých informací. Za to nebezpečí to vážně nestojí.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Jak bych mohl s těmito třemi telefony platit bezkontaktně, když nemají NFC…?

    Opravdu fundovaný pisálek….🙄

  2. No, takže legalizace “kurvítka” v přímém přenosu. Koukej nám co dva tři roky poslat prachy :-/

  3. Je to pěknej hnus od výrobce, Redmi note 7 jsem kupoval r.2019 za 7000.-, přenechal jsem ho loni otci který není náročným uživatelem a jinak je s telefonem spokojený.Jen z nás tahají peníze dobytci

  4. Mám Mi 9 lite. Představený září 2019. Poslední aktualizace z 1.6.2021. Brzo to bude rok 🙁

  5. Pokud nás Xiaomi takto odřízne, už si další mobil od výše jmenovaného výrobce nekoupím… NIKDY!!!

Comments are closed.