Samsung

Tyto smartphony od Samsungu už nedostanou žádnou aktualizaci

  • Samsung oastřihl od podpory další čtyři telefony
  • Už nemohou počítat s žádnou aktualizací

Příkladná podpora

Společnost Samsung na našem serveru často chválíme za to, jak se v posledních letech staví k aktualizacím svých smartphonů. V srpnu loňského roku firma potvrdila systémové updaty svých top modelů po tři následující generace Androidu od jejich oznámení. Jihokorejci budou tedy nyní aktualizovat své vlajky podobně, jak to dělá Google u svých Pixelů. Dříve přitom platilo, že top modely získaly vždy „jen“ dvě následující verze Androidu.


Psali jsme: Fotoduel: Samsung Galaxy S21 Ultra proti Huawei Mate 40 Pro


Pořádek má Samsung také v případě telefonů, které už dostávají pouze měsíční bezpečnostní aktualizace a modelů, pro které updaty vydává už jen jednou za tři měsíce. Tento týden v tomto výpisu došlo ke změně, když z něj byly v tichosti odstraněny čtyři smartphony, které se začaly prodvat v roce 2017, tedy před čtyřmi roky.


Psali jsme: Samsung Galaxy S21+ RECENZE: korejský dravec s ultimátní výbavou


O jaké modely se jedná?

Z výpisu zmizel nepříliš známý Samsung Galaxy J3 Po, což je základ s 4,65palcovým displejem a pouhým 1 GB RAM. Stejný osud však potkal i mnohem populárnější Galaxy A5 2017, Galaxy A3 2017 a Galaxy A7 2017. Všechny tyto telefony mají AMOLED displeje, slušný výkon a voděodolnost dle normy IP68. Nutno dodat, že populární ve své době byly také v České republice a na Slovensku.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
1
Shares