Baterie, telefon

Tyto dvě populární aplikace nejvíce vybíjí baterie. Máte je také v telefonu?

  • Tyto dvě aplikace nejvíce vybíjejí baterii mobilů
  • Možná je také používáte

Trápí vás výdrž vašeho chytrého telefonu? Nabíjíte ho stále častěji a netušíte, proč k vybíjení baterie dochází? Víme, v čem je problém. Neuvěříte, jak snadno ho vyřešíte!


Nepřehlédněte: Nová funkce ve WhatsApp zajistí maximální bezpečnost. Jak ji zapnout?


Chcete lepší výdrž? Tyto aplikace vysávají baterie jako upír

Od seznamování a chatování přes taxislužby, rezervace hotelů až po nákupy prakticky čehokoliv. V současné době existují mobilní aplikace, na co si vzpomenete. Mnoho z nich ovšem vysává baterie chytrých telefonů jako upír. Podle Leona Bierhalse, technického ředitele organizace WREI, je vůbec tou nejhorší aplikací ve smartphonu Instagram. „Vymazáním Facebooku můžete ušetřit až 20 % baterie a vymazáním Instagramu dokonce až 25 %,“ říká expert.

Problémové aplikace ve smartphonech jsou obvykle ty, které jsou populární. Často totiž běží na pozadí, což baterie nadměrně vytěžuje. Navíc mají zpravidla přístup k celé řadě oprávnění (k mediálním souborům, připojení k internetu, úložišti, historii hovorů, poloze, zprávám, kontaktům, mikrofonu, fotoaparátu nebo kalendáři), což výdrži smartphonů také zrovna nesvědčí. 

Pokud hledáte elektrickou zásuvku čím dál častěji, abyste svůj iPhone nebo mobil s Androidem nabili, na vině jsou obvykle aplikace jako Facebook, Messenger, WhatsApp nebo Instagram. 

Bierhal radí, aby lidé, kteří se potýkají s výdrží baterie, odstranili Instagram nebo Facebook, zejména pokud tyto aplikace používají jen zřídka. Další řešení podle něj představuje zakázat aplikacím, aby se obnovovaly na pozadí. „Případně můžete jednoduše přistupovat k platformám sociálních médií prostřednictvím prohlížeče, abyste se vyhnuli potížím s baterií, které s sebou nese používání oficiální aplikace.“

Baterie, telefon
Zdroj: FreePhotosART / Pixabay

Kde je chyba?

Pokud vás zajímá, která z aplikací je zodpovědná za rychlejší vybíjení baterie vašeho smartphonu, otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie. Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy zrovna nemáte po ruce nabíječku.

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
1 komentář
  1. A není lepší, když už je používám zřídka, zakázat činnost na pozadí, zakázat notifikaci a oprávnění a hodit to do správce baterie jako aplikace na kterých má být šetřeno s baterií?

Comments are closed.