Musk koupil Twitter

Twitter je až po pás v páchnoucím bahně, prokáže se napojení na Čínu?!

  • Nákup Twitteru dostává další trhliny
  • Elon Musk oznámil, že o obchod už nemá zájem
  • Přibývají další kauzy a pikantní detaily

Americký miliardář Elon Musk si po dramatickém jarním entrée nákup Twitteru záhy rozmyslel. Zástupci populární sítě obratem avizovali, že s majitelem společností Tesla a SpaceX budou bojovat u soudu za naplnění smlouvy stůj co stůj.

Pandořina skříňka

Musk koncem dubna oznámil, že chce Twitter koupit a za sociální síť nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun). Později ale hrozil zrušením smlouvy o převzetí a firmu obvinil, že mu odmítá poskytnout věrohodné údaje ohledně falešných účtů.

V jednom ze svých příspěvků uvedl, že po vedení společnosti požaduje naprosto transparentní přístup. Zatímco původní odhad na základě interní analýzy avizoval, že jejich podíl může být přibližně 5 %, po přezkumu se zjistilo, že jich je reálně mnohem více (odhady hovoří o 20 %).


Nepřehlédněte: Vesmírný teleskop Jamese Webba svlékl do naha úchvatnou mlhovinu Orionu


Krypto
Ilustrační / Zdroj: Anthony Tran, Unsplash

Twitter se topí v kauzách

Podle nejnovějších zpráv to však vypadá, že populární sociální síť je jedna velká bouda. Na povrch vyplavala série znepokojivých informací jež poukazují na to, že Twitter je nejen špatně řízen (management), ale má velké mezery v bezpečnostních protokolech.

Již tak napjatou situaci ještě více přiživilo nedávné prohlášení dnes již bývalého šéfa bezpečnosti Peitera Zatka tom, jak to na Twitteru ve skutečnosti funguje.

Zatko opakovaně upozorňoval na lehkomyslné až vysloveně lajdácké zásady v rámci kybernetické bezpečnosti, manipulaci s údaji. Toto tvrzení je ve stoprocentní shodě s tím, na co také dlouhodobě poukazuje Muskův právní tým.

Ten například uvádí, že představenstvo Twitteru zadalo jednomu z klíčových manažerů úkol, aby vypracoval zavádějící dokumenty.


Nenechte si ujít: HSP Magnavem je letadlo budoucnosti na jaderný pohon s lázněmi a posilovnou, které pojme až 500 cestujících


Twitter
Ilustrační / Zdroj: Jeremy Bezanger, Unsplash

Twitter vs. falešné účty

Ty měly bagatelizovat bezpečnostní problémy, enormní nárůst fejkových účtů a další věci, o kterých se prý v Silicon Valley posledních několik let neveřejně šuškalo, informoval Business Insider.

Naposledy se Elon Musk nechal slyšet, že má silné podezření, že valná většina komentujících pod jeho tweety jsou internetoví boti. S největší pravděpodobností se opírá nejen o Zatkovu výpověď, ale také naráží na report Dana Woodse.

Šéf analytické skupiny F5 rovněž potvrdil, že procento falešných profilů klidně dosahuje číslovky 80, nikoliv 5 nebo 10 jak nastínila generalita Twitteru, dodává GadgetsNow.

mobilní operátoři
Ilustrační / Zdroj: Daria Nepriakhina, Unsplash

Nejasností přibývá, nikoliv ubývá

Situace zašla až tak daleko, že se o ni začal zajímat i americký Senát. Ten si kvůli kupícím se nejasnostem pozval nejen zmiňovaného Zatka, ale i generalitu Twitteru.

Právě Zatkovo svědectví plus další střípky, s nimiž přišla i FBI, vynesly na světlo i takový pikantní detail, jakým je fakt, že na výplatní pásce Twitteru je i člověk, který pracuje pro čínskou zpravodajskou službu, informuje GadgetsNow.

K této spolupráci mělo údajně dojít v rámci procesu maximalizace příležitostí inzertního obsahu u čínských partnerů. Navzdory aktuálnímu geopolitickému pnutí mezi oběma zeměmi, se Twitter rozhodl pro šalamounské řešení a s Čínou hodně počítal, zdůraznil Zatko.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Souvik Berenjee, Unsplash

Total
0
Shares