Vývoj hry STALKER 2 byl přerušen

Tvůrci z Ukrajiny přerušili vývoj hry STALKER 2. Po vítězství budeme pokračovat, vzkazují

  • Vývoj hry STALKER 2 byl přerušen, oznámili kyjevští vývojáři
  • Slibují, že po vítězství nad okupantem budou opět pokračovat

Jedněmi z těch, kterých se současná situace na Ukrajině bezprostředně dotýká, jsou i kyjevští vývojáři GSC Game World. V nejnovějším prohlášení pro media potvrdili, že vývoj očekávané hry STALKER 2 odsunuli na vedlejší kolej, protože se nyní soustředí výhradně na bezpečnost a přežití svých zaměstnanců a jejich rodin.


Nepřehlédněte: Student sleduje polohu letadel Vladimira Putina a ruských oligarchů. Zveřejňuje ji na Twitteru


GSC Game World je ukrajinská soukromá společnost, jenž se zabývá vývojem počítačových her. Proslavila se titulem STALKER, jehož děj se odehrává v okolí Černobylu po roce 2006 v tzv. Zóně, která vznikla izolací okolí černobylské elektrárny po havárii v roce 1986.

Je známo, že vývojáři už delší dobu pracují na druhém dílu STALKER 2: Heart of Chernobyl, který měl vyjít 8. prosince letošního roku. Vzhledem k tomu, co se právě děje ve vlasti studia, byl však vývoj hry pozastaven na neurčito.

„24. února Rusko vyhlásilo válku Ukrajině a vyslalo do naší vlasti tanky a vojáky. Naše země je nucena znovu bojovat o existenci. Zdá se, že je to cena za její svobodu. Toto video je naší odpovědí na to, jak se máme. Nyní se snažíme pomoci všem zaměstnancům a jejich rodinám přežít. Vývoj hry byl pozastaven, ale určitě budeme pokračovat… Po vítězství. Sláva Ukrajině,“ tvrdí vývojáři ve videu.

Nezbývá než si přát, aby se nikomu nic nestalo a konflikt na Ukrajině se vyřešil co nejdříve a aby se vývojáři mohli znovu věnovat svým rodinám a tomu, co na světě milují ze všeho nejvíce.

Zdroj náhledové fotografie: Scott Rodgerson / Unsplash

Total
0
Shares