Tvůrci hitu Clash of Clans zablokovaly ruské hráče. Ukrajině věnují až milion eur

  • Mobilní hry z produkce Supercellu patří k těm nejpopulárnějším
  • Studio nyní oznámilo, že omezí všechny ruské a běloruské hráče
  • Ukrajinským uprchlíkům pak věnuje až milion eur

Studio Supercell, které proslulo populárními tituly jako Clash of Clans či Clash Royale, odstranilo v Rusku a Bělorusku z obchodů s mobilními aplikacemi všechny své hry. Vývojáři o tom informovali na twitterové účtu. Milionům hráčů tak zůstaly oči pro pláč.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous se nabourali do veřejných webkamer v Rusku. Sláva Ukrajině, vysílají živě


Clash of Clans už si nezahrají

V reakci na pokračující válku na Ukrajině úspěšné studio Supercell smazalo v Rusku a Bělorusku své hry z oficiálních obchodů s aplikacemi Google Play a App Store. Tamní uživatelé už si tak hry Clash of Clans, Clash Royale či Brawl Stars do svých smartphonů s Androidem a iOS nestáhnou. Přístup již stávajícím hráčům do nich pak bude odepřen s chystanou aktualizací.

Uprchlíkům věnují až milion eur

„Všichni v Supercellu jsou zděšeni rozvíjející se humanitární krizí na Ukrajině. Chceme se pokusit sehrát roli, jakkoli malou, ve zmírnění tohoto utrpení,“ píší vývojáři a zároveň oznamují, že spouští charitativní kampaň na pomoc ukrajinským uprchlíkům a dary přispěvovatelů dorovnají až do výše milionu eur.

Byznys založený na mikroplatbách

Hry od Supercell jsou po celém světě nesmírně populární. Společnost je totiž nabízí jako free-to-play. Jde tedy o bezplatné hry a hráči za ně neplatí ani korunu. Supercell dává nicméně hráčům možnost směnit skutečné peníze za ty virtuální, za ty si pak hráči mohou koupit různá vylepšení. Tvůrci díky tomu vydělávají miliony dolarů.

Zdroj náhledové fotografie: Pandhuya Niking / Unsplash

Total
1
Shares