Tuhle funkci si ve vašem telefonu Samsung okamžitě zapněte

Tuhle funkci si ve vašem telefonu Samsung Galaxy okamžitě zapněte! Výrazně prodlouží životnost baterie

  • Jak nabíjet mobil, aby vám baterie sloužila co nejdelší dobu?
  • Stačí aktivovat funkci, o které asi nemáte ani ponětí

Málokdo to ví, ale všechny novější telefony od Samsungu obsahují jednu geniální funkci. Před zraky uživatelů ji výrobce ovšem tak trochu nešťastně skryl. Pokud ji zapnete, výrazně tím prodloužíte životnost baterie vašeho smartphonu.


Nepřehlédněte: Android 13 se řítí, ale nebude pro všechny. Tyto telefony od Samsungu jsou na odpis!


Rychlé nabíjení si vybírá svou daň

Baterie chytrých telefonů dostávají pořádně zabrat. Naše mobily nabíjíme nejen často, ale také závratnou rychlostí, o které se nám před několika lety ani nesnilo. 40W, 60W nebo dokonce 120W nabíjení je dnes běžné a tyto rychlosti nikoho nešokují. Vliv na degradaci akumulátorů ale mají a není zanedbatelný.

Jak pečovat o baterii a prodloužit její životnost?

Baterie v chytrých telefonech jsou obecně navrženy tak, aby si udržely dostatek kapacity po dobu 18 až 24 měsíců od prodeje zařízení, což vychází přibližně na 450 a 600 nabíjecích cyklů. Na konci záruky, ve druhé polovině roku od koupi, už můžeme obvykle pozorovat úbytek kapacity baterie a tím i sníženou výdrž.

Proč tomu tak je, není žádné střežené tajemství. Důvodem je chemické stárnutí, které vede k tomu, že baterie nedokáže udržet tak velký náboj jako původně, takže se postupně zkracuje výdrž zařízení na jedno nabití. Můžeme však nějakým způsobem prodloužit životnost baterie? Odpověď zní ano!

Tuhle funkci si ve vašem telefonu Samsung okamžitě zapněte
Zdroj: FONETECH.CZ

Životnost je ovlivněna počtem nabíjecích cyklů. Jedním cyklem se myslí úplné nabití, tedy od 0 do 100 procent. Pokud tedy máte možnost, nabíjejte telefon raději v průběhu celého dne, přičemž se ho snažte udržovat nabitý mezi 30 až 85 procenty kapacity. Pakliže takovou možnost nemáte, snažte se alespoň zabránit úplnému vybití baterie.

Máte Samsung Galaxy? Máte vyhráno!

Novější chytré telefony Galaxy nabízejí jednu skrytou, zato však naprosto báječnou funkci, která nabíjení pozastaví na 85 procentech. Mnoho majitelů smartphonů Samsungu o ní ale nemá ani ponětí. Jak ji aktivovat a prodloužit tak životnost baterie?

  1. Otevřete Nastavení vašeho Galaxy a přejděte do sekce Péče o zařízení
  2. Zvolte Baterie a posuňte stránku nahoru, než narazíte na sekci Další nastavení baterie
  3. Úplně dole byste měli vidět volbu „Chránit baterii“. Aktivujte ji a máte hotovo!

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
5 komentářů
  1. Bohužel celková výdrž není nic moc. A zmenšovat si ji tímto opravdu nechci. Neřeším životnost baterie. Do roka vyměním zase za novější model s vykupnim bonusem. Jako letos. Takže se mě. Životnost nebude týkat. Bohužel co Samsung předvádí s novým galaxy s 22 (u mě konkrétně ultra) po stránce sw je děs. Chyb hodně. Přidáme slabou baterií. Přehřívání a díky tomu sekání. Za mě zklamání.

  2. Těch 85% je už docela málo. Nedá se říct, že bych telefon využíval nějak moc a večer mi normálně zbývá tak 20-40%. Kdyby šlo nastavit 90 nebo 95, bylo by to lepší

  3. Již využívám, funkce objevena už na samotném začátku po koupi telefonu. A52 8GB 256 GB. Kapacita celkově dostatečná i na 85%. A doporučuji i odškrtnout rychlost nabíjení. Je škoda, že není možnost nabíjení prodloužit až na několik hodin. Nabíjím vždy večer.

  4. Nevím co má každý za problémy s baterií, ale měl jsem S7 přes 3 roky a pořád vydržela baterie jako nová, stejně i S9+. Pokaždé jsem baterií nabil úplně až do 100 a ještě 15min nechal na těch 100% na nabíječce a nikdy žádný problém s tím.

  5. A to nabijim na rychlém nabíjení. Asi máte vadné kusy vy ostatní 🙂

Comments are closed.