Tapeta, wallpaper, Windows 10

Tuhle fotografii z Windows 10 zná skoro každý, ale jen málokdo tuší, kde vznikla. Patříte mezi světlé výjimky?

  • Uhodnete, kde byla pořízena ikonická tapeta z Windows 10?
  • Jeden z nadšenců teď konečně vypátral, kde se místo nachází

Pátrači v Mapách Google našli vzdálenou lokalitu, kterou z bizarního důvodu znají miliony lidí. Pravděpodobně zaujala i vás, ačkoli nemáte vůbec ponětí, kde se vlastně nachází.


Nepřehlédněte: Kapitální úlovek na Mapách Google: podívejte se, kde odpočívá německá bitevní loď Bismarck, máme souřadnice


Populární tapeta z Windows 10

Každý, kdo někdy používal Windows 10, což je vlastně skoro každý, tento ikonický snímek zcela určitě zná. Je to úžasná plážová scéna, ale jen málokdo tuší, odkud je.

Jeden z internetových slídilů a nadšenec do služby Mapy Google (Google Maps) teď konečně zjistil, kde byla populární tapeta (wallpaper) na plochu pořízena. A ukázalo se, že místo se nachází na Novém Zélandu. Přesněji řečeno ho najdete přímo na severním pobřeží Jižního ostrova.

Fotografii pořídili na Novém Zélandu

Pláž se jmenuje Wharariki Beach a je z ní výhled na Archwayské ostrovy. Zatímco většina uživatelů operačního systému Windows 10 lokalitu, kde fotka vznikla, určitě nepoznala, Novozélanďané na tom byli přesně opačně. „Všichni na Novém Zélandu to věděli,“ napsal jeden z komentujících a získal více než 28 000 lajků.

Ne každého však přesvědčil. Někteří lidé o místě vzniku fotografie stále vedou dlouhosáhlé diskuze, ale zdá, že nikdo nepopírá, že byla skutečně vyfocena na Novém Zélandu. Nicméně se domnívají, že na tapetě je ve skutečnosti zachycena jeskyně Cathedral Cove. Podle novozélandské turistické centrály se však skutečně jedná o pláž Wharariki.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Microsoft, zdroj: The Sun

Total
0
Shares