Samsung Galaxy Fold

Try Galaxy: Aplikace zdarma promění dva iPhony v jeden skládací Galaxy Z Fold 5

  • Vyzkoušejte si Galaxy Z Fold5 na vašem iPhonu
  • Samsung vydal aplikaci Galaxy Try

Pokud netrpělivě čekáte na první skládací iPhone, Samsung vám nabízí pomocnou ruku. Ve snaze přesvědčit majitele jablečných mobilů o výhodách ohebných smartphonů vytvořila společnost demo, které jim umožní použít dva iPhony a vyzkoušet si simulaci Galaxy Z Fold 5.


Nepřehlédněte: iPhone 15 Pro Max nabere zpoždění. V obchodech bude možná až v říjnu, tvrdí insider


Aplikace Try Galaxy

Try Galaxy umožňuje majitelům různých zařízení vyzkoušet si funkce telefonů řady Galaxy S23 a také uživatelské rozhraní One UI 5.1. Jedná se pouze o webovou aplikaci, což omezuje její možnosti, ale je to lepší než nic: Stačí navštívit webovou stránku Try Galaxy a uložit zkratku webové stránky trygalaxy.com na domovskou obrazovku vašeho iPhonu.

Jakmile tak učiníte, „aplikace“ vám dá ochutnat Samsung Galaxy tím, že simuluje One UI 5.1, skin korejské společnosti Samsung na Androidu 13. Následuje rychlý navigační tutoriál a pak už si můžete s uživatelským rozhraním hrát. Vše funguje zhruba stejně jako na zařízeních značky Samsung, ale pohyb po systému je znatelně pomalejší, pravděpodobně proto, že emulátor běží jen přes webové rozhraní.

Po nové aktualizaci toho Try Galaxy nabízí ještě mnohem víc. Nově umožňuje simulovat jak jeden displej roztažený na dvě obrazovky, tak multitasking přetahováním mezi různými aplikacemi na různých obrazovkách (tedy iPhonech).

Funguje to tak, že na displeji každého mobilu se zobrazuje polovina obsahu. Když jsou oba iPhony slepené dohromady, třeba lepící páskou, zobrazí se jeden jednotný displej, který nabízí zhruba stejně velkou plochu jako Galaxy Z Fold.

Ve skutečnosti toho bohužel moc dělat nemůžete – jde spíše o ukázku než o plnohodnotné virtuální zařízení – ale můžete alespoň vidět, jak vypadá aplikace roztažená na dvou obrazovkách, a také si vyzkoušet přetahování mezi dvěma aplikacemi v jakémsi multitaskingovém uživatelském rozhraní Split View.

Představují skládací telefony budoucnost?

Skládací telefony reprezentují – slovy výrobců – inovativní přístup, jak uživatelům dopřát rozměrný displej při zachování kompaktních rozměrů. Značek, které takovou alternativu nabízí, je poměrně dost a další na své ohebné prvotině pracují. Jediný, kdo se drží tak trochu stranou, je Apple.

Ten nic takového zatím nepotvrdil, ani nevyvrátil. Různé úniky však prozrazují, že se vývojem skládacího iPhonu přece jenom zabývá. Objevují se indicie, že prototyp smartphonu se už dávno designérům povaluje na stole, ale jak bude nakonec vypadat?

V tomto směru se názory různí. Inspiruje se Apple Samsungem? Nabídne skládací iPhone véčkového typu nebo vsadí na vzhled à la Galaxy Z Fold3? A další otázka: Kdy ho vůbec představí?

Populární analytik Ming-Čch’ Kchuo na Twitteru vyslovil hypotézu, že se novinky dočkáme nejdříve v roce 2025.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: 9to5mac, trygalaxy

Total
0
Shares