iPhone 14 Pro

iPhone 15 Pro Max nabere zpoždění. V obchodech bude možná až v říjnu, tvrdí insider

  • Vydání nejlepšího iPhonu 15 Pro Max se možná odloží až o měsíc
  • Apple prý nemá dostatek součástek pro periskopický fotoaparát

Pokud se nestane něco neočekávaného, už za několik týdnů se dočkáme premiéry očekávaných iPhonů 15. A úniky dále nabírají na obrátkách. Jedna z nejnovějších spekulací tvrdí, že Apple má problémy s dodávkami periskopického fotoaparátu pro svůj prémiový model iPhone 15 Pro Max, proto se telefon do prodeje dostane až měsíc po oficiálním představení.


Nepřehlédněte: K Zemi se blíží kometa z jiné sluneční soustavy. Nad Českem snad bude vidět i pouhým okem


Apple chystá premiéru řady iPhone 15

Pokud jsou informace insiderů správné, do premiéry nových iPhonů 15 zbývá necelý měsíc. Proslýchá se, že k tiskové konferenci dojde 12. nebo 13. září.

A i když společnost Apple drží informace o nových telefonech pod pokličkou, není jí to nic platné. Úniků je v poslední době tolik, že o mobilech víme prakticky vše.

Podle lidí obeznámených se situací má dodavatel komponent pro fotoaparát – Sony – problémy a proto nebude schopen dodat obrazový snímač pro prémiový iPhone 15 Pro Max včas, aby se telefon mohl začít prodávat společně s ostatními novými modely. Vyplývá to z poznámky významného analytika, kterou si prohlédl a v článku popsal server 9to5Mac.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Periskopický fotoaparát: komponenty vyrobí Sony

S příchodem iPhonu 15 Pro Max budou příznivci společnosti Apple moci vůbec poprvé používat systém periskopových čoček, jenž zajistí větší optický zoom, než je současný trojnásobný limit u modelů iPhone 14 Pro a 14 Pro Max.

Menší iPhone 15 Pro zásadní periskopický upgrade nedostane. iPhone 15 a iPhone 15 Plus pak nabídnou jen ultraširokoúhlé a širokoúhlé fotoaparáty, ale ne teleobjektivy.

Samozřejmě jsou to vše zatím jen odhady a drby, nic nemáme potvrzeno. Jasno však bude velice brzy. Keynote společnosti Apple se uskuteční 12. nebo 13. září, ostrý start prodejů iPhonů 15, 15 Plus a 15 Pro by měl začít v pátek 22. září.

Když prohlédneme k tomu, že iPhone 15 Pro Max by měl dorazit s měsíčním zpožděním, do rukou zákazníků se tento špičkový telefon nedostane dříve než 13. října.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: 9to5mac, BGR

Total
0
Shares