iPhone

Tragédie: Muž hrál na telefonu hry a zabil ho elektrický proud!

Závislost na mobilních hrách může zabíjet. Dokazuje to příběh z Thajska, kde před několika dny mladého muže usmrtil mobilní telefon. Tamní tisk píše, že zaměstnanec přepravní společnosti zemřel poté, co na svém smartphonu, který byl v ten okamžik připojený do elektrické sítě, začal hrát svou oblíbenou hru.

Podle dosavadního vyšetřování pronikl elektrický proud do těla Tinnakorna Rattanauppaphana přes konstrukci telefonu. Thajská média uvádí, že mladý muž měl popálené obě ruce od toho, jak se v okamžik, který se mu stal osudný, dotkl telefonu. O jaký typ zařízení přesně šlo, nebylo upřesněno. Neznámá je i informace, zda muž používal originální nabíječku či nikoli.

Nejedná se o první případ, kdy někoho zabil proud ve chvíli, když používal nabíjející se telefon. Před několika lety oběhl svět případ letušky společnosti China Southern Airlines, která na svém iPhonu 5 přijala hovor a zemřela. Dotyčná v době neštěstí přitom používala původní nabíječku společnosti Apple.

V roce 2014 způsobil požár v dětském pokoji chytrý telefon Samsung Galaxy S4. Další Samsung, tentokrát Galaxy S III, pak explodoval v kapse u kalhot Švýcarky Fanny Schlatter a ošklivě ji popálil stehno. Celosvětové proslulé pak jsou problémy phabletu Galaxy Note 7, který vybuchoval a donutil výrobce ukončit jeho prodej.

Zdroj náhledové fotografie: Fili Santillán / Unsplash

zdroj: DailyMail

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Masakr, no. Ono vubec hrat s mobilem na nabijecce je kravina. To muselo topit jak blazen.

Comments are closed.