Telefon, výměna baterie

Toto své baterii rozhodně nedělejte. Bývalý zaměstnanec Applu radí, jak správně nabíjet telefon

  • Jak dobíjet smartphone?
  • Odpověď přinesl bývalý člověk z Applu
  • Přidal také několik tipů, jak baterii udržet v kondici

Degradace baterie je něco, co všichni známe. Ale nedojde k ní přes noc. Když si však všimnete, že váš telefon už nevydrží v provozu tak dlouho jako dříve, je už pozdě s tím cokoli dělat. Jak tomu můžete předejít prozradil bývalý zaměstnanec amerického Applu.


Nepřehlédněte: Nově objevený objekt ve vesmíru se vzpírá vysvětlení. Vědci nemají ponětí, co vlastně našli


Trápí vás výdrž?

Existuje jen málo věcí, které jsou více frustrující než stav baterie chytrého telefonu blížící se nule. Za rychlým vybíjením může být nějaká na energii náročná aplikace, ale dost možná to bude především vlivem už dosluhující baterie. Naštěstí existuje několik tipů, jak baterii chránit a prodloužit její životnost.

První radou od bývalého zaměstnance společnosti Apple Tylera Morgana je vypnutí bezdrátového rozhraní Bluetooth. Možná ho stejně vůbec nepoužíváte, takže telefonu ulevte, říká.

Dále je třeba vypnout obnovování aplikací na pozadí, aby vám v tichosti nespotřebovávaly energii, i když je zrovna nepoužíváte. Vždy prý také pomůže vypnutí polohových služeb, hlasového asistenta Siri a snížení jasu displeje, protože i když mobil aktivně nepoužíváte, stále „žere“ baterii.

Apple iPhone 15
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Jak nabíjet chytrý telefon?

Když už víte, v jaké kondici máte baterii, podívejme se na to, jak ji udržet co možná nejdéle v nejlepším stavu. Už víme, že počet nabíjecích cyklů má významný vliv na snižování její kapacity, tedy čím méně jich bude, tím více vydrží.

Proto se snažte kapacitu baterie vašeho telefonu nebo iPhonu udržovat nad 40 %. Když je čas dobít ji, nabijte ji na zhruba 80 %. „Tento způsob nabíjení je nejlepší možný, jak prodloužit její životnost,“ zakončuje Morgan.

Zdroj náhledové fotografie: pvproductions / Freepik, zdroj: LADBible

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Jasně… mezi 40 a 80%… má cenu tu nabíječku na těch 20 minut schovávat? Baterie od Applu to je učiněná tragédie…

  2. Nabíjení ze 40 fo 80 není nabíjecí cyklus? To je nějaký zázrak!

Comments are closed.