iPhone

Toto jsou nejprodávanější telefony světa. Nepřekvapivě vyhrál iPhone

 • iPhony drtí konkurenci
 • Jsou nejprodávanějšími telefony na světě

Vedení společnosti Apple může oslavovat. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se podařilo iPhonu obsadit hned první čtyři příčky mezi nejprodávanějšími smartphony na světě. Vyplývá to ze statistik analytické skupiny Counterpoint.


Nepřehlédněte: YouTube v Česku zavádí omezení, které se dotkne úplně každého. Víte, o co jde?


iPhony vládnou světu

Společnost Counterpoint vydala zprávu, ve které uvádí deset globálně nejprodávanějších smartphonů na světě. Žebříčku drtivě vládne Apple. A na rozdíl od konkurence lépe prodává drahé modely než ty levné.

Dle analytiků se poměrně nepřekvapivě stal nejprodávanějším telefonem druhého kvartálu letošního roku iPhone 14, který nabízí kvalitní OLED displej, vysoký výkon a parádní fotoaparát. Cenově se pohybuje výrazně níž než prémiové modely s přídomkem „Pro“, proto je pro spoustu lidí jasnou volbou.

Na druhém a třetím místě žebříčku nejprodávanějších smartphonů se umístily mobily iPhone 14 Pro Max a iPhone 14 Pro. I čtvrtá pozice patří Applu, jmenovitě iPhonu 13 z roku 2021.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Takřka celou první polovinu desetistupňového žebříčku tedy ovládl Apple. Samsung se prosazuje až od 5. místa, a to navíc jedním ze svých nejlevnějších modelů Galaxy A14, který se v základu prodává za nějaké 4 tisíce korun.

Nejcennějším zářezem korejského brandu je na osmém místě prémiový Galaxy S23 Ultra. Jinak se v žebříčku objevují samé budgetové smartphony, které se prodávají, na rozdíl od iPhonů, za směšné částky.

Je evidentní, že Apple na drahých modelech, které jsou navíc celosvětově nejprodávanější, výborně vydělává. Naopak konkurence má mezi nejprodávanějšími telefony hlavně ty nejzákladnější modely, kde je marže velmi nízká. Kromě Applu a Samsungu se do první desítky nedostaly telefony žádného jiného výrobce.

Nejprodávanější telefony:

 1. iPhone 14
 2. iPhone 14 Pro Max
 3. iPhone 14 Pro
 4. iPhone 13
 5. Samsung Galaxy A14
 6. Samsung Galaxy A54
 7. Samsung Galaxy A14 5G
 8. Samsung Galaxy S23 Ultra
 9. Samsung Galaxy A04e
 10. Samsung Galaxy A34

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Gizchina, Counterpoint

Total
0
Shares