Vodafone, ilustrační foto

Tornádo v Česku 2021: Jak pomáhají čeští operátoři?

  • Tuzemští operátoři reagují na ničivé tornádo, které se prohnalo Moravou
  • Vodafone přivezl vysílače, T-Mobile daruje 5 milionů korun

Vodafone nabízí pomocnou ruku lidem a firmám v nejvíce zasažených oblastech na Hodonínsku a Břeclavsku. Po dobu dvou měsíců jim nebude účtovat služby, ať už se jedná o mobilní tarif, internet nebo televizi. Obyvatelům, kteří přišli o telefon, firma nabídla přes místní samosprávy nový mobil s předplacenou SIM nabitou neomezeným voláním, SMS a balíčkem dat na 6 měsíců.


Psali jsme: Vodafone má nové neomezené tarify pro jednotlivce


„Už dnes povezeme krizovému štábu více než 100 powerbank, deky a karimatky i 100 telefonů s nouzovým kreditem 200 korun jako akutní pomoc,“ uvedla Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafonu.

T-Mobile daruje 5 milionů, O2 odpustí splátky

Osud lidí z jižní Moravy, kterým tornádo způsobilo značné materiální škody, není lhostejný ani T-Mobile. Operátor přes neziskovou organizaci ADRA daruje 5 000 000 korun tam, kde to bude nejvíc třeba. O2 pak nabízí finanční podporu z Nadace O2 a k tomu promine klientům z postižených oblastí splátky do konce léta.

Tornádo vyřadilo z provozu mobilní vysílače

Operátoři již v noci vyslali na jižní Moravu techniky, kteří by měli zajistit co nejrychlejší zprovoznění mobilních sítí. Mobilní vysílací stanice nahradí zničené vysílače a zajistí dostatečnou kapacitu sítě, aby nebyla přetížená. Odborníci řeší zejména frekvenci pro telefonní hovory neboli 2G, aby si mohli lidé zavolat. Zároveň operátoři také rekonfigurují své sítě, aby pokryli nejvíce postižené obce.

Vodafone v postižených obcích instaluje mobilní vysílací stanice

Vodafone v postižených obcích instaluje mobilní vysílací stanice | foto: Vodafone

Total
1
Shares