Luxusní zlatá verze PlayStationu 5

Tohle svět ještě neviděl. Za zlatý PlayStation 5 chtějí 10 milionů korun

  • Zlatý PlayStation 5 vypadá úchvatně
  • Caviar si proto za něj nebojí říci horentní sumu
  • Firma eviduje přes 1 300 zájemců o zlatou herní konzoli

Na extravagantní a setsakramentsky drahé výtvory italského klenotníka Elijaha Giacomettiho, zakladatele ruské značky Caviar zaměřující se především chytré telefony, jsme si už docela zvykli. Jeho nejnovější počin jde ale zcela proti zavedeným pravidlům značky. O co jde?


Psali jsme: PlayStation 5 je bestseller. Sony vzrostl zisk o pětinu


Caviar si nově došlápl na herní konzoli PlayStation 5 od společnosti Sony. Ta je momentálně beznadějně vyprodaná a kdo neměl loni v listopadu, kdy se začala prodávat, štěstí, musí zkrátka čekat nebo se poohlédnout u Caviaru.

Zlatý „šutr“ vypadá famózně

Speciální provedení herního systému pojmenoval známý šperkař jako Golden Rock (zlatý kámen), a to pro jeho nezaměnitelný vzhled. Vyrobeno bude pouhých devět kusů zlatého PS5. Až se dozvíte cenu každého z nich, určitě půjdete do kolen. Tak schválně!

Giacometti si každého svého výtvoru cení na 499 tisíc dolarů, v přepočtu 10,6 milionu korun. Pokud si myslíte, že za zlatou konzoli nikdo tolik peněz nezaplatí, šeredně se mýlíte – Caviar už registruje 1 342 zájemců. Údajně je mezi nimi i basketbalová superstar LeBron James.

PlayStation 5 obalený 4,5 kilogramy zlata

Speciální PlayStation 5 je pokryt 4,5 kilogramy 18karátového zlata a celý proces „zlacení“ zabere zhruba čtyři měsíce. Součástí balení každého exkluzivního kousku jsou i dva bezdrátové ovladače DualSense potažené kvalitní krokodýlí kuží. Zajímavé je, že Giacometti do zlata oblékl Digital Edition PS5, to jest model bez optické jednotky, který se v Česku prodává za 10 790 korun.

Total
7
Shares