PS5

PlayStation 5 je bestseller. Sony vzrostl zisk o pětinu

  • PlayStation 5 táhne finanční výsledky japonského Sony
  • Firmě vzrostl zisk o pětinu

Sony ve třetím čtvrtletí svého finančního roku zvýšilo meziročně provozní zisk o 20 procent na 359,2 miliardy jenů (73,6 miliardy korun). Pomohla k tomu především silná poptávka po videohrách, filmech a dalším zábavním obsahu.

Výsledek hospodaření překonal odhady analytiků, kteří očekávali, že Sony za fiskální třetí kvartál, který skončil v prosinci 2020, vykáže provozní zisk 179 miliard jenů.

Výsledky mohly být ještě lepší

Skutečnost, že lidé za pandemie Covidu-19 tráví více času doma, přispěla k odbytu herních konzolí PlayStation 5, které firma na trh uvedla v listopadu. Zákazníci vzali novinky doslova útokem a ty jsou tak beznadějně vyprodané. Kdyby Sony stíhalo vyrábět, finanční výsledky by byly ještě lepší. Jen v uplynulém roce prodala společnost 4,5 milionu kusů nových konzolí.


Psali jsme: RECENZE Sony Xperia 5 II: nejlepší Japonec pro vybrané zákazníky


Je beznadějně vyprodáno

„Všechno je vyprodané. Absolutně všechno,“ prohlásil již dříve šéf zábavní divize Sony Jim Ryan s tím, že podnik „usilovně pracuje na tom, aby přinesl na trh co nejdříve další várku konzolí nové generace“.

Dvě provedení

Připomeňme, že PS5 se nabízí ve dvou různých provedeních. Standardní pětka vyjde na 13 490 Kč, verze bez mechaniky Digital Edition pak na 10 790 Kč.

Total
8
Shares