Apple Store, iCar

Tohle si Apple za rámeček nedá. Jeho nový iPhone 14 nenabijete s originální nabíječkou

  • Evidentně existují věci, které Apple příliš netrápí
  • Jednou z nich je příslušenství k novým iPhonům 14

Apple má máslo na hlavě. Jeho prémiová bezdrátová nabíječka MagSafe Duo není kompatibilní s novými telefony iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, hlásí uživatelé. Na obou smartphonech nesedí, jak má a důvod asi už sami tušíte: na vině je modul s fotoaparáty, který prostě až příliš velký.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? Luxusní jachta pro boháče má heliport, nekonečný bazén i bar, kde si dáte ten nejlepší koktejl


Tohle Apple nedomyslel

Kalifornská společnost už dávno není neomylná. Sen o technologickém kolosu, který jde od úspěchu k úspěchu se začal rozplývat již krátce po smrti zakladatele Steva Jobse, který byl perfekcionismem doslova posedlý.

Problémy s bezdrátovou nabíječkou MagSafe Duo se přitom objevily už u loňských modelů iPhone 13 Pro (Max). Jeden by věřil, že se Apple poučí, ale kdepak. O rok později se vše jako přes kopírák opakuje, ale zatímco v případě předchozích modelů stačilo, když je uživatelé vyndali z pouzdra, letos už ani to nepomůže.

Problémový je zadní fotomodul, který mezigeneračně značně vyrostl, a tak zasahuje do zad více než tomu bylo doposud. Oficiální příslušenství proto není možné používat, jelikož se nabíječka kvůli kolizi s okrajem fotomodulu k zádům jednoduše nepřichytí, jak má. Telefon sice údajně nabíjí, ale nedrží na něm.

Nabíječka nestojí žádné drobné

Asi nemusíme připomínat, jak velký problém to představuje. Nebavíme se tu totiž o příslušenství za pár set korun, MagSafe Duo je od Applu a stojí závratných 3 990 korun. A nezapomeňme ani na ceny samotných telefonů, které již šplhají do desetitisíců. No, žádná láce.

Apple se k problému oficiálně nevyjádřil a zatím ani nic nenasvědčuje tomu, že by připravoval druhou generaci MagSafe Duo s mírně pozměněnými rozměry.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares