XPeng X2

Tohle létající auto mění sci-fi v realitu. K oblakům se s ním vznesete už po 15 minutách tréninku

  • Výrobce McClic ukázal létající taxi
  • Vypadá jako nafouknutý dron

Zácpy, uzavírky, objížďky, křižovatky. A zrovna se to všechno děje ve chvíli, kdy potřebujete být někde na čas. Nebylo by lepší se nad to všechno povznést?


Nepřehlédněte: WhatsApp oznámil neuvěřitelnou novinku. Konec překlepům a trapným chvilkám!


Létající auto

Futuristické vize létajících taxíků lákají čím dál více firem. Výrobu dopravních prostředků budoucnosti plánuje i společnost McClic. Nejenže má koncept na papíře, ale nedávno dokonce vzala svůj nový osobní eVTOL MC One na úspěšný zkušební let.

Největší výhoda nového stroje? Konstruktéři McClic tvrdí, že s ním odletíte po pouhých deseti minutách tréninku. Stačí nastoupit, zjistit, co se čím ovládá a vzlétnout.

MC On je futuristicky vyhlížející koaxiální oktakoptéra s jedním sedadlem pro pilota. Létající taxi využívá systém řízení letu ve stylu dronu, díky němuž je většina těžké práce při létání, jako je vyvažování a přizpůsobování se poryvům větru, zcela automatická.

Taxi váží přibližně 353 kilogramů a jeho maximální rychlost je 80 kilometrů za hodinu. Výdrž? Žádná sláva ale také žádné tragédie. Výrobce uvádí 25 minut letu na plné nabití baterie.

MC One je vybaven osmi uhlíkovými vrtulemi a miniaturním rolovacím panelem za hlavou pilota. Pilot létajícího auta není omezen žádnou stříškou, čelním sklem ani kabinou, protože tyto prvky mohou ovlivnit celkový zážitek z letu vzdušného dopravního prostředku při značné rychlosti, uvádí server Monaco Tribune.

Předražený dron?

Společnost McClic již začala přijímat předobjednávky na svůj nový létající stroj, přičemž počítá s tím, že k zákazníkům se první modely dostanou během příštího roku. Cena dronu je stanovena na 150 000 dolarů, v přepočtu 3,3 milionu korun.

Někteří se domnívají, že cena je příliš vysoká na to, aby byl MC One konkurenceschopný na rozvíjejícím se trhu osobních eVTOL, protože cena konkurenčního Jetsonu ONE je pouhých 98 000 dolarů (2,1 milionu korun).

Jetson Aero, jak se konkurenční létající taxi nazývá, létá na jedno nabití pouhých 20 minut, ale údajně unese o něco těžšího pilota, než MC One.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem XPeng, mcclic, the sun

Total
0
Shares