Samson Switchblade

Tohle jednomístné létající auto si normálně koupíte na e-shopu. Domů vám ho přiveze kurýr dodávkou

  • Dočkáme se létajících automobilů?
  • Podle všeho už je to tady!

Dobře, není to vrtulník. Je to multirotor. Možná kvadrokoptéra? Dron? VTOL? Ať už je to cokoli, je to pilotovaný létající stroj a můžete si ho koupit v Číně. A co je ještě bizarnější, online si ho objednáte na Alibabě (obdoba eBay).


Nepřehlédněte: Vědci objevili zakázanou planetu, která nemá existovat a zcela mění pohled na fungování vesmíru


Létající auto z Alibaby

Předně musíme zmínit, že létající auto není levné, je ale mnohem levnější než jednomístné drony, které se v současné době vyvíjejí na Západě. S cenou 78 000 dolarů (1,84 milionu korun) jde o pořádně drahý špás, jak riskovat svůj život. Alespoň že doprava je levná. Domů vám vše přijde za nějakých 14 tisíc korun – přes půl světa. Tedy jestli to opravdu dorazí…

Ale pokud u vás kurýr skutečně zazvoní, získáte létající stroj, který má hmotnost pouhých 110 kilogramů a nosnost až 100 kilogramů. To je tak akorát, aby se člověk vydal do oblak.

Vznášelo pohání 24s akumulátory, to znamená, že motory protéká přibližně 88 voltů. O dalších technických věcech už nic moc nevíme, ale na prodejní stránce se píše, že maximální doba letu je 30 minut. Takže počítejte spíše s polovinou.

Na dopravní zácpy zapomeňte

Stroj se ve vzduchu neudrží tak dlouho, jako masivní špionážní balon, který nedávno prolétal na územím USA. Na druhou stranu nehrozí, že vás sestřelí stíhačka. Vznášedlo létá rychlostí asi 10 m/s (36 km/h), což je dost na to, abyste neskončili v koloně a v pohodě doletěli do práce.

Nad vozovkou se navíc můžete pohybovat dostatečně nízko na to, abyste viděli demoralizovaný výraz řidičů, kteří uvízli v dopravní zácpě. Tvůrci neuvěřitelného vrtulníčku dokonce nezapomněli ani na bezpečnostní pás, abyste z něj za letu nevypadli.

Dobře, trochu si z toho všeho děláme legraci. Ale musíme uznat, že tohle vznášedlo vypadá zatraceně cool. Kdybychom si nemysleli, že existuje velká šance, že každou chvíli spadne z nebe, možná bychom se v něm i chtěli proletět. A nebo možná raději ne.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samson Motors, zdroj: Electrec

Total
0
Shares